Facebook Twitter E-mail
14. listopadu 2013

Beowulf: Středověký epos na Syfy?

Na americké stanici Syfy vyvíjí projekt inspirovaný staroanglickým hrdinským eposem o Béowulfovi.

Příběh tohoto středověkého díla se odehrává v Dánsku a Švédsku v období pátého a šestého století. Sleduje vzestup hlavního hrdiny Béowulfa k moci a jeho spor s lidožravým netvorem Grendelem.

Scenáristou chystané novinky bude Matt Greenberg, známý třeba z hororu 1408. Toto téma bylo už zpracováno jako film v roce 2007 Robertem Zemeckisem a inspiraci v tomto díle nacházel třeba i George Lucas v Hvězdných válkách nebo spisovatel J. R. R. Tolkien.

Seriál Beowulf se tedy zařadí mezi další projekty, které stanice Syfy připravuje. Byl objednán pilotní díl seriálu o cestování časem z post-apokalyptické budoucnosti, 12 Monkeys. O dalších chystaných projektech (High Moon, Dominion) na Syfy jsme psali zde.


Znáte příběh o Béowulfovi? Dokáže z něj Syfy udělat kvalitní podívanou?

(Zdroj: Deadline)

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Clear
Autorka je velký fanoušek sci-fi seriálů. Její mánie začala u Hvězdné brány a od té doby ji neopustila. Mimoto překládá pro web neXtWeek.cz seriály jako Suits, Homeland, Orange Is the New Black a další.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 193 týdny
nějak nevěřím, že to projde přes fázi pilotů.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY