Facebook Twitter E-mail
17. listopadu 2013

AMC možná chystá komiksového Preachera

Preacher. Jeden z velice kultovních komiksů od Gartha Ennise (nejvydávanější komiksový autor u nás, kromě Preachera má na svědomí Punishera, Hitmana a dílo všech děl The Boys) se možná dostane na obrazovky. A možná na AMC. Jako první o tom psali na badassdigest.com. Ale jsou tu i další indicie, že by to nemusela být kachna. Další, kdo o víkendu zmínil Preachera, byl totiž herec, režisér a producent Seth Rogen. Na twitteru se od něj objevily tyto dva příspěvky.

A vzápětí na to nápověda, o jaký že komiks to jde…


Kdyby si někdo nedokázal pod Arseface představit nic konkrétního, tak malá nápověda se nachází na obrázku vlevo.

Že by tedy opravdu Preacher zakotvil na AMC? To totiž vůbec nezní špatně, protože AMC je jedna z mála stanic, která by mohla mít koule na to, aby na obrazovkách tenhle Rkový komiks nevypadal jak seriál pro celou rodinu. Když dá štěstí a bůh, mohli bychom se dočkat i označení TV–MA (pokud nevíte, co to je, doplňte si vzdělání!).

Teď je čas na vsuvku pro komiksové analfabety

Takže o čem ten Preacher je? Vždyť to zní jak z nedělní školy a přitom z výše uvedeného by to mělo být maso. Ano, je to maso. Opravdu sledujeme osudy texaského reverenda Jesseho Custera, který tak trochu ztratil víru v Boha a teď ho hledá, aby si to s ním mohl vyříkat. K tomu mu dopomáhá jeho „božský“ hlas, který běžní smrtelníci prostě nemohou neposlechnout. Na pouti ho doprovází zbraně milující přítelkyně Tulip a irský alkoholický upír. Násilí a sprostá slova se z obrázků na papíře jen hrnou, takže nekorektní náboženský humor už je jen třešničkou na dortu.

Pokud vám to trochu připomíná Dogma od Kevina Smithe, tak vězte, že ten píše tomuhle komiksu předmluvu. Smith už se taky pokoušel tento téměř dvacet let starý komiks přivést na plátna. On tohle totiž není první pokus o přivedení Preachera k televiznímu životu. V roce 2008 ho například zavrhla HBO z toho důvodu, že byl moc temný a násilný.


Televizní Preacher. Je vůbec možné něco takového adaptovat na obrazovky? A pokud jo, těšíte se?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mescalamba
před 204 týdny
Tak to by bylo velmi pěkné, ale otázkou je jak to chtějí udělat.. aby to nebylo...
Fruiko
před 193 týdny
Už je to oficiální.
ševča
před 168 týdny
Téma nezní špatně, ale od amerických křesťanů si zas užijí.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY