Facebook Twitter E-mail
24. listopadu 2013

Rekordní prodej práv na syndikaci, v hlavní roli Simpsonovi

Trvalo to 24 let, než se legendární seriál Simpsonovi dočkal prodeje práv na kabelovku. Koupila jej stanice FXX a rozhodně na něm nešetřila. Mluví se o částce 750 miliónů dolarů, která se ale může vyšplhat až na 1 miliardu. Vše se odvíjí od toho, kdy FOX uvolní i následující série. Zatím jich poskytl 24, současná 25. by měla být zpřístupněna v okamžiku, kdy FOX začne vysílat 26. sérii. FXX spustí vysílání v srpnu 2014 a bude mít k dispozici 530 epizod.

Přesné podmínky této speciální transakce nebyly zveřejněny, ale podle zasvěcených zdrojů bude FXX platit 1,25 milionu dolarů týdně s délkou smlouvy na 10 let. „Simpsonovi jsou bezesporu jednou z největších show v historii televize,“ říká ředitel společnosti John Landgraf. „Bylo to velmi dlouhé, těžké a komplikované vyjednávání a já musím přiznat velkou zásluhu Chucku Saftlerovi, že to dokázal.“ Saftler očekává, že tím zvýrazní pozici FXX na trhu a rozšíří tím své publikum o řadu dnešních teenagerů, kteří sledují seriál na FOXu. Dopomoci k tomu má i to, že stanice hodlá seriál neustále opakovat.

„Simpsonovi už dávno přešli z pozice brilantní, cenami oceňované komediální série k plnohodnotnému kulturnímu fenoménu a tato dohoda je důkazem, jakou sílu a význam jejich značka má.“ komentují dohodu předsedové 20th TV Gary Newman a Dana Walden.

Důvod proč byli Simpsonovi z dosahu kabelovky je jednoduchý. V roce 1993, když mohl být seriál poprvé nabídnut k syndikaci, byla animovaná show neobvyklá. Ostatní stanice o ní proto nejevily zájem a kabelová televize byla ještě v plenkách. Kromě toho nikdo nemohl předpokládat, že se bude vysílat minimálně 26 let.


Baví vás ještě sledovat tuhle žlutou rodinku? A co říkáte na částku za prodej práv?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Spouter
před 225 týdny
a doufám, že ještě nejméně dalších 26 let budou:)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY