Facebook Twitter E-mail
27. listopadu 2013

CW vyvíjí nové sci-fi drama, mohl by to být nový Firefly?

Pravděpodobně jednou z největších chyb v historii televize bylo zrušení sci-fi seriálu Josse Whedona, Firefly, hned po první sérii.

Vesmírný sci-fi western má i po deseti letech od ukončení obrovskou fanouškovskou základu, která se stále rozrůstá. Fanoušci už se dočkali celovečerního filmu Serenity a komiksové knihy, ale i přes to všechno se najde málo lidí, kteří nejsou naštvaní kvůli předčasnému zrušení.

Stanice CW se snaží na základech tohoto úspěšného seriálu stavět a potěšit fanoušky svojí připravovanou novinkou Red. Ta je popisována jako neowesternové sci-fi drama o osídlení Marsu a životě na této nové planetě. Děj se bude zaměřovat na vztahy mezi kolonizátory tohoto nového světa, hlavně mezi šerifkou kolonie, doktorem a zločincem.

Za tímto nápadem stojí Bruno Heller a Tom Szentgyorgyi, tvůrci známého detektivního seriálu Mentalista.

Mohl by být Red dalším Fireflyem? Pravděpodobně ne, nic nenahradí Whedonův sarkasmus a humor, který dokonale prokládá napětí a akci. Nové drama od CW ale vypadá poměrně chytlavě, uvidíme, co se z něj vyvine.


Co říkáte na nový projekt CW? Myslíte, že by se mohl stát zástupcem Firefly?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Heimdal
Autor je fanouškem sci-fi a fantasy, milovník tvorby J.R.R. Tolkiena a George Lucase. Když nesleduje nějaký seriál nebo film, sedí u SZ. Občas si rád přečte dobrou knihu. Jo a také sem tam zajde do práce.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 193 týdny
tohle neobjednají. je to trochu podobné the 100, ale to nasazují...
stepa
před 193 týdny
může to být zajímavé, ale je to podle mě už klišé když se točí seriály jenom...
ševča
před 193 týdny
možná, ale musíš uznat, že to je to, co prodává. vymysli si jakýkoliv seriál....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY