Facebook Twitter E-mail
28. listopadu 2013

Poslední série Nikity: kdo by měl a neměl zemřít?

Špionážní seriál stanice CW, Nikita, se vrací se svojí finální šestidílnou čtvrtou sérií, která odstartuje začátek jeho konce. I když jsou fanoušci rádi, že se dočkají důstojného a plánovaného zakončení, bojí se, že by mohl konec příběhu špatně dopadnout. A obava je to oprávněná.

Lyndsy Fonseca, která hraje v seriálu Alex, řekla na letošním Comic-Conu: „Budu upřímná, nejsem si jistá, že je pro tento seriál možný nějaký dobrý konec. Jsem si jistá, že někdo zemře, ale nejsem schopná říct, kdo to bude.“ Výkonný producent Craig Silverstein nebyl o nic víc uklidňující a jen dodal, že některé z postav uniknou velké tragédii.

Pojďme se tedy společně podívat na to, kdo by mohl v poslední sezóně zemřít a proč.

Nikita Mears

Proč by mohla zemřít?: Je to velký vůdce, ale má tendenci hrát si často na mučedníka s cílem chránit ostatní. Koneckonců, to je ten důvod, proč je při začátku připravované sezóny sama. Nikoho nechce ohrozit. Viděli jsme ji jít do situací, kdy riskovala svůj život. Když jde o někoho, kdo jí je blízký, nikdy ho nezatahuje do problémů a snaží se vše zvládnout sama.

Proč by neměla zemřít?: Kromě toho, že je to hlavní hrdinka? Nikita je schopná podstoupit ty naprosto nejnemožnější situace, které vypadají, že nemohou skončit dobře, a zároveň z nich vyváznout. Pokud jsme se něco z tohoto seriálu naučili, je to přibližně toto: Nikdy nepodceňuj Nikitu.

Michael

Proč by mohl zemřít?: Michaelova smrt by byla tou nejextrémnější zkouškou síly pro Nikitu. Nikdy to neměla lehké a viděli jsme ji zvládat až absurdně těžké úkoly. Překonat Michaelovu smrt by pro ni takový úkol byl.

Proč by nemněl zemřít?: Michael a Nikita spolu prožili hodně a velmi často společně stáli tváří v tvář smrti a asi i díky tomu k sobě vzájemně chovají určité city. West k tomu řekl: „Doufám, že to pro jejich vztah dopadne dobře, byla by to skvělá odměna pro dva lidi, co si toho museli tolik projít.“

Alexandra Udinov

Proč by mohla zemřít?: Stejně jako Michael i Alex se nachází blízko Nikity, přesněji je to její chráněnec. Proto by případná smrt byla pro Nikitu velká rána; znamenalo by to, že není schopna ochránit ani lidi, kteří jí jsou tak blízko.

Proč by neměla zemřít?: Alex si zaslouží žít mimo Nikitin stín. Fonseca řekl: „Všichni ostatní jsou pro zbytek světa technicky mrtví, ale Alex je ta, kdo může být na veřejnosti a díky tomu má velkou odpovědnost.“

Ryan Fletcher

Proč by mohl zemřít?: Ryan je bývalým analytikem CIA; spojencem Nikity je poměrně krátkou dobu a netuší, co vše se stalo před jeho příchodem. Proto je připraven ze všech nejméně na to, aby se vypořádal s Amandou.

Proč by neměl zemřít?: Ryan se ničím nerozptyluje pokud jde o boj s Amandou. Má jasnou hlavu a dost zkušeností s bojem proti vládním agenturám. Bean k tomu dodal: „Ryan je chytrý chlapík a umí si dát kousky skládačky dohromady.“

Seymour Birkhoff

Proč by mohl zemřít?: Je to IT odborník, který je v terénu stále relativně nováček. Postrádá jakoukoli bojovou přípravu, protože ji zatím nikdy moc nepotřeboval. Jeho terénní práce většinou spočívá jen v prolamování firewallů.

Proč by neměl zemřít?: Jeho hackerské schopnosti ho většinou drží mimo palebnou linii. V této sezóně se k jeho popisu práce přidá navíc i pilotování letadla, což by mu mělo zajistit bezpečnou vzdálenost od boje.


Zemře podle vás někdo v poslední sérii? Pokud ano, na koho to tipujete?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
Heimdal
Autor je fanouškem sci-fi a fantasy, milovník tvorby J.R.R. Tolkiena a George Lucase. Když nesleduje nějaký seriál nebo film, sedí u SZ. Občas si rád přečte dobrou knihu. Jo a také sem tam zajde do práce.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

stonefire
před 203 týdny
Když se na to díváme takhle, tak z mýho pohledu to Michael nemůže přežít....
misulka78
před 203 týdny
Přesně, Nikita byla skvělá, první série naprosto legendární, druhá dobrá,...
RedRose
před 203 týdny
Naprosty souhlas !! Krome techto dvou tam uz nikdo za moc nestoji......

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY