Facebook Twitter E-mail
29. listopadu 2013

Vikingové v knihách

Další série Vikingů se blíží. Rozšiřte si obzory některou ze zajímavých knih.

Už za několik málo měsíců, nejspíš v polovině března následujícího roku, začne stanice History Channel vysílat druhou řadu úspěšného historického dramatu Vikings. Dle slov scenáristy Michaela Hirsta se můžeme těšit na epičtější bitvy jak na moři, tak na souši. Ostatně, na jednu z bitev jste mohli narazit již v oficiálním traileru k druhé řadě, na který se můžete podívat na konci článku. Pozor ale, objeví se tam pár spoilerů.

Pokud byste si třeba čekání na novou sérii chtěli něčím zkrátit, zkuste sáhnout po některé z dostupných knižních publikací. Chtěli byste se dozvědět něco o pozdější fázi Ragnarova života a jeho smrti? Vyzkoušejte knihu Viking od amerického spisovatele Edisona Marshalla. Jestli na čtení zrovna nemáte náladu, můžete dát přednost filmové adaptaci této knihy z roku 1958. Ta nese název The Vikings. Film si drží solidní globální rating a hlavní roli ztvárnil výborný Kirk Douglas.

Další knihou na trhu, která pojednává o Ragnarovi, je The Hammer and the Cross od Johna Holma. Román ovšem není dle mého zjištění přeložen, takže se dá sehnat pouze v angličtině. Poslední kniha, kterou zde zmíním, je Svět vikingů od kolektivu autorů. Nejedná se o novelu, jak tomu bylo v předchozích dvou případech, ale o sbírku reálií. Dozvíte se něco o nalezištích v severských zemích, stylu pohřbívání, bozích, vikinské demokracii, ženském postavení ve společnosti mužů a o mnoha jiných zajímavých věcech.


Jak se těšíte na druhou sezónu? Viděli jste trailer? Co na něj říkáte? Prošla Vám pod rukama nějaká kniha o vikinzích?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
UrbiCZ
Autorovi se zamlouvají dobové seriály s interesantním hereckým obsazením, zajímavou zápletkou a kopou pletichaření. Ve volném čase se věnuje tvorbě webů, konzolím a psaním článků pro SerialZone.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Clear
před 203 týdny
Už jsem knížku koupila své kamarádce k Vánocům. Takhle na pohled je moc...
UrbiCZ
před 203 týdny
Vikinské příběhy jsou často zajímavý, takže by úspěch měl přijít :).Já se teď...
Giskard
před 203 týdny
Román The Hammer and the Cross do češtiny přeložen byl - jako Kladivo a kříž....

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY