Facebook Twitter E-mail
26. listopadu 2013

Getting On: Nová komedie od HBO potřebuje injekci humoru

Remake britského lékařského seriálu Getting On odstartoval tento týden v pondělí (v neděli v USA). Bere si na paškál skomírající americké zdravotnictví. Smát se ale moc nebudete. Jedná se spíš o satiru nebo tragikomedii.

Seriál Getting On je zasazen do prostředí nefungujícího oddělení pro dlouhodobě nemocné. Primářka Jenna Jamesová je zde proto, že nikdo jiný o tuto práci nestojí; radši by se věnovala výzkumu. Když už nic, věnuje se mu alespoň zde – snaží se rozšířit Bristolskou stupnici stolice ze sedmi na celých šestnáct druhů výkalů. Seriál humor úplně nepostrádá; doktorčin nevinný dotaz, jestli je ten výkal na křesle její, vám pozvedne koutky. Rozhodně se však nebudete popadat za břicho, jako jste zvyklí u jiných mainstreamových amerických seriálů. Svým stylem vám možná připomene jinou komedii od HBO, Veep, jejíž hlavní představitelka, Julia Louis-Dreyfus, dostala loni za svou roli Zlatý glóbus.

V britské předloze je humor taky pěkně suchý a stejně schopný zničit vtipné i dojemné momenty. První dvě série režíroval Peter Capaldi, který se zde zároveň objevoval ve vedlejší roli.

Moje oblíbená scéna v pilotu je, když chce hlavní postava, sestra Dawn, vzdát poctu pacientce, která zemřela. Se spolupracovnicí se dohadují, zda je vhodné sníst dort, který pacientce přinesla její sestra k narozeninám. Dawn se ptá: „Nebude její sestra ten dort chtít, až přijde?“ A druhá sestra odpoví: „Kdo by chtěl jíst dort své mrtvé sestry?“ Když pak později Dawn dort jí, přijde sestra zesnulé pacientky a Dawn jí tuto smutnou zprávu říká skoro ještě s plnou pusou…


Tento typ seriálů není pro každého, ale své diváky si jistě najde. Dáte mu šanci?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Clear
Autorka je velký fanoušek sci-fi seriálů. Její mánie začala u Hvězdné brány a od té doby ji neopustila. Mimoto překládá pro web neXtWeek.cz seriály jako Suits, Homeland, Orange Is the New Black a další.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY