Facebook Twitter E-mail
12. listopadu 2007

Scenáristé natočili video o stávce

Autoři The Office vystoupili ve videu, které můžete najít na youtube a vysvětlují své důvody ke stávce.

„Právě koukáte na tohle video na internetu a to znamená, že nám platí 0$.“ zazní z úst scénaristy a producenta Michaela Schura, který stojí za The Office, a tak jednoznačně ukazují na jeden z hlavních bodů jejich stávky.

O co tedy konkrétně jde? Autoři by chtěli nějaké procenta ze zisků z prodeje z DVD a placeného vysílaní na internetu, za které zatím tvůrci nedostávají ani cent. Studia se brání, že je zatím příliš brzy na to, aby se navrhnul funkční tržní model.

A tak tvůrci nejúspěšnější komedie z dílny NBC vzali kameru a natočili sami sebe mluvící o tomto problému. Například ukazují na to, že nedostávají vůbec zaplaceno za tzv. webisody, které studio používá jako promo videa k seriálu a která jsou dostupná na internetu.

Autoři The Office jsou jedni z prvních, kteří zastavili práce na seriálu a pustili se do stávky. Momentálně jsou připraveny pouze dvě nové epizody a jestliže bude stávka pokračovat, tak uvidíme seriál končit dříve a asi se místo nových dílů dočkáme pouze opakování.

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Fruiko
hodně dávno
Kdyby se někomu chtěl sepsat seznam všech ohrožených / zrušených seriálů, tak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY