Facebook Twitter E-mail
24. listopadu 2010

Kolikpak kdo bere v Big Bangu

Už je nějaký pátek, co jsme napsali článek o tom, kolik kdo bere v televizním světě, ale věříme, že ještě netrpíte sklerózou a vzpomenete si na rozčarování nad platy herců jednoho z nejpopulárnějších seriálů současnosti. Ano, mluvíme o Big Bang Theory.

V minulých dnech se totiž rozjela v kancelářích Warner Bros. tvrdá vyjednávání o platech na další série. Trochu to připomínalo vyjednávání o platech pro přátele z Přátel. Ti se totiž domluvili, že kývnou pouze na nabídku, která jim všem přinese stejný plat. Ale pojďme zpátky do současnosti.

Podobně se totiž domluvilo i ústřední trio z Big Bangu (Jim Parsons, Kaley Cuoco a Johnny Galecki). Ovšem tady asi nevládne taková soudržnost, protože z tria se nakonec trhl Jim Parsons. Možná si myslel, že jako čerstvý vítěz Emmy by z toho mohl vytřískat víc. No, asi to nefungovalo, a tak nakonec každý z ústřední trojice má podepsanou smlouvu na $200 000 za jednu epizodu plus příslib růstu o $50 000 za každou další sérii. To je docela pokrok oproti loňským $60 000, potažmo $40 000.

Zbytek obsazení – tedy Simon Helberg a Kunal Nayyar – již každý vyjednával sám za sebe. Můžete namítat, že mají v podstatě vedlejší role, ale když se nad tím zamyslíte, tak nejlepšími momenty seriálu jsou právě ty chvíle, kdy jsou kluci pohromadě. Studio to ale vidí jinak, a tak Simon Helberg se přiblížil svým platem ke $100 000. To je sice dost, ale pořád to je polovina toho, co má ústřední trojice. Jediný, kdo by si snad měl najmout nového manažera, je Kunal Nayyar, který skončil na částce okolo $25 000.

Co myslíte? Jsou platy odpovídající? Nebo by měli všichni brát stejně jako v Přátelích? Přece jen bez každého z nich by jejich parta nebyla úplná. Projevte se v diskuzi.

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Shadowrat
hodně dávno
Já jsem toho názoru, že důležití jsou opravdu všichni a měli by tedy...
Koothrappalik
hodně dávno
To mi docela nemile překvapilo. Neříkám, že by měl Kunal dostávat stejně jako...
ševča
hodně dávno
to bude asi podle slov řečených průměrně za díl :D.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY