Facebook Twitter E-mail
3. prosince 2013

Stanice FX chystá adaptaci knihy od Guillerma del Tora

Tento měsíc se začne v Torontu natáčet další seriál s upírskou tématikou, tentokráte pod záštitou stanice FX. Show s názvem The Strain bude adaptací stejnojmenné knihy od Guillerma del Tora a Chucka Hogana. Ano, toho Guillerma, který se proslavil snímky jako Faunův labyrint či Hellboy. A co více, Toro spolupracuje na scénáři a natočí si i pilotní epizodu. Výkonným producentem série byl zvolen Carlton Cuse, který se proslavil jako scenárista Ztracených. Seriál by stanice měla uvést na obrazovky v červenci následujícího roku.

Na letišti JFK v New Yorku právě přistál Boeing 777 a pomalu roluje. Znenadání se však zastaví a nejsou vidět sebemenší známky jakékoliv aktivity. Všechna okna jsou zakryta. Všechna světla jsou vypnuta. Všechny komunikační kanály mlčí. Pozemní personál si není jist, co se před nimi odehrává a tak nakonec ten zásadní telefonát směřuje do střediska kontroly nemocí se žádostí o prověření situace. CDC vysílá na místo specialistu, Dr. Ephraima „Epha“ Goodweathera, který šéfuje týmu rychlé reakce zabývajícímu se vyšetřováním biologických hrozeb. Když vstupuje na palubu letadla, očekává mnoho. Již první pohled mu ale zmrazí krev v žilách.

O několik kilometrů dál, konkrétně ve španělském Harlemu, si je postarší muž, který přežil holocaust, Abraham Setrakian jist, že se něco děje. Bývalý profesor dobře ví, že se blíží čas vypuknutí nové války. Války, která bude horší než ta, kterou kdysi dokázal přežít.

Bitva obřích rozměrů právě započala…

Pokud vás to zaujalo jako nás, nezapomeňte mrknout na profil seriálu a hezky si ho přidat mezi oblíbené :)

Roli Dr. Goodweathera si střihne Corey Stoll (House of Cards). Dále se nám představí např. Mia Maestro, Sean Astin či Kevin Durand.

Na závěr bleskovky trochu čísel. 1. série by měla získat 13 epizod. Celkový rozsah seriálu by se dle výkonného ředitele stanice, Johna Landgrafa, měl pohybovat mezi 39–65 epizodami. Na efekty upírů a dalších potvor se spotřebuje 500 000 amerických dolarů.


Líbí se vám upírské seriály? Myslíte, že Toro je zárukou kvality? Četli jste The Strain?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
UrbiCZ
Autorovi se zamlouvají dobové seriály s interesantním hereckým obsazením, zajímavou zápletkou a kopou pletichaření. Ve volném čase se věnuje tvorbě webů, konzolím a psaním článků pro SerialZone.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ufonka
před 271 týdny
Tak na to se moc těším.
Ragnarok8
před 271 týdny
Uvidíme... už jsem viděl tolik způsobů se zombíky, že zatím nejvíce očekávám...
ševča
před 268 týdny
ale to je o upírech, ne zombiech. ten obrázek není oficiální, že ne?...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY