Facebook Twitter E-mail
1. prosince 2013

Advent na SerialZone: Kdo si hraje, nezlobí

Venku už se to pomalu začíná zasypávat sněhem, z měst voní punč, na náměstí se rozsvěcují vánoční stromky. Je tady první prosinec a s ním ruku v ruce přichází advent. Odpočítávání do Vánoc začíná a ani u nás na SerialZone nemůže podobná akce chybět.

Jako již tradičně jsme se rozhodli přebrat si tradici po svém a připravili jsme pro vás další speciální překvapení. Mnohým z vás jistě Mikuláš nadělí adventní kalendáře, ale určitě s nimi nezažijete takovou zábavu, jako s naším speciálním adventem v seriálovém stylu.

O co jde?

Denně si v našem krásném kalendáři budete moct otočit jedno políčko. Za každým z nich se skrývá kreslená hádanka. Kliknutím si obrázek zvětšíte a pak už vám nezbývá nic jiného, než zapojit mozkové vrtulky a brouzdat ve svých znalostech, abyste našli seriál, který obrázek představuje.

Hned na začátek se hodí jedno upozornění: Nesnažte se dávat obrázkům přenesené významy. Například u seriálu Blue Bloods nebude obrázek večeřící rodinky, ale kaluž modré krve. Obrázek vždy znázorňuje název seriálu, ne typické atributy, které seriálu náleží. Snad je to z příkladu jasné, kdybyste ale přesto tápali, neváhejte se v diskuzi zeptat.

Abyste to neměli tak jednoduché, budete muset mnohdy zapojit své znalosti angličtiny. Obrázky jsme volili tak, aby korespondovaly buď s originálním názvem seriálu, který je z drtivé většiny anglický, nebo s jeho českým překladem. Někdy v původním názvu a českém překladu není velký rozdíl, ale třeba se zmíněným příkladem Blue Bloods (Spravedlnost v krvi) byste s českým názvem asi moc nepochodili. U každého políčka budete mít nad obrázkem vždy napsáno, zda máte hádat český, nebo originální název.

Co vyhraju?

Adventní hra není soutěžní, jde nám pouze o vaše pobavení a zkrácení dlouhé chvíle. Proto nemusíte zuřivě hned o půlnoci F5kovat prohlížeč a snažit se uhodnout obrázek jako první. Můžete, ale žádnou odměnu za to nečekejte. A jelikož na vás chceme být před Vánocemi hodní, dostanete od nás neomezeně pokusů. Můžete tedy tipovat, co vás napadne. Pokud ale budete opravdu geniální (a věřte, že my to poznáme), čeká vás na Štědrý den příjemné překvapení. Ale pšt, víc vám neprozradíme!

Samozřejmě pro vás máme malou motivaci, proč se s námi do adventu vrhnout. Za správné uhodnutí seriálu dostanete kreditovou odměnu. Podle toho, kolikátý den v měsíci je, dostanete příslušný počet kreditů, tzv. za dnešek jeden kredit, na Štědrý den 24 kreditů. Pokud tedy budete stoprocentně úspěšní, vyděláte si za prosinec pěkných 288 kreditů. Ovšem pozor! Tato nabídka je vázaná na každodenní účast ve hře. Nebylo by pěkné, kdyby si někdo na Štědrý den sedl k počítači a během půl hodiny naklikal všechny správné odpovědi a shrábnul kredity, to by přece ztratilo to kouzlo, no ne? :-) Takže si choďte políčka odkrývat každý den.

Chvalte bohy!

Abyste měli přehled o tom, která políčka máte uhodnutá, připravili pro vás šéfové pěknou třístupňovou grafiku. V kalendáři tak budete mít políčka zakrytá, která jsou ještě nedostupná. Dále okénka pootevřená, která značí již uplynulé dny, které jste prozatím neuhodli. Posledním stavem je okénko otevřené, tedy to, které jste již uhodli. Hra bude přístupná také nezaregistrovaným uživatelům, ti ovšem automaticky ztrácí nárok na kreditové odměny a zmíněnou třístupňovou grafiku.

Na závěr bychom rádi poděkovali Biskinovi, který se ujal nelehké role a všechny obrázky nám nakreslil. Za nápad a realizaci již tradičně vzdáváme chválu Fruikovi a Megawirovi, díky, hoši!

Líbí se vám náš nápad na adventní kalendář? Potom ho nezapomeňte sdílet mezi své přátele a známé, ať si co nejvíce lidí opráší své seriálové znalosti. A poslední věc: Nepodvádějte, vždyť o nic nejde. S vytvářením opravdu bylo spoustu práce a byla by škoda, abyste si správné odpovědi schválně prozrazovali. Zkuste přemýšlet, určitě na správnou odpověď přijdete sami a pak to teprve bude ten správný pocit, že právě vy jste ten pravý seriálový maniak! :-)

Tak šup šup, na co ještě čekáte, běžte se mrknout na první hádanku!


Tak co, už víte dnešní adventní hádanku? :-) A jak se vám náš nápad líbí?

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kutikk
před 203 týdny
Super! Ale chci se zeptat, když si s některými okny opravdu nevím rady,...
ragelly
před 203 týdny
Bude článek s odpověďmi :)
ševča
před 203 týdny
přidejte i statistiky. ty jsou vždycky hrozně zajímavé.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY