Facebook Twitter E-mail
1. prosince 2013

The Walking Dead: Zemře dnes večer [SPOILER]?

Upozornění: Tato bleskovka obsahuje možné spoilery k dnešní epizodě The Walking Dead (Živí mrtví). Jde o finální epizodu před vánoční pauzou, proto se očekává spousta zvratů a šokujících událostí. Pokud si nechcete zkazit překvapení, nečtěte dál.

Návrat Guvernéra (David Morrissey) roztočil řadu událostí. Rick a jeho skupinka jsou značně oslabeni a bývalý vůdce Woodbury jim přišel zaklepat na dveře. I když Guvernérova dějová linka v minulé sezóně nebyla s předlohovými komiksy příliš zajedno, tentokrát se může o komiksy opírat více, než si fanoušci uvědomují.

Před začátkem sezóny se showrunner Scott Gimple vyjádřil v tom smyslu, že nová řada bude obsahovat scény pevně spojené s původními komiksy: „V této sérii jsme připravili mnoho momentů, kteří znalci předlohy poznají v různých kontextech.“

Prozatím jsme se s těmito scénami nesetkali. Je možné, že právě dnešní epizoda nabídne události, na které fanoušci tak dlouho čekají? Jednou z největších nápověd je tank, nacházející se v Guvernérově nové komunitě. Tank se objevil již v traileru k nadcházející epizodě a scéna vypadá jako přesně vykreslená z komiksu:

Pokud jde opravdu o stejnou scénu, stane se s největší pravděpodobností tohle: Guvernér v dnešní epizodě zemře. V komiksu Guvernér napadne vězení. V jeho skupině je také žena jménem Lilly; stejnojmenná postava se již v seriálu vyskytuje v podání Audrey Marie Anderson. Právě její přítomnost svádí k přemýšlení o Guvernérově neblahém osudu.

V komiksu Lilly zastřelí Lori a Judith a poté namíří zbraň na Guvernéra. Zabije ho, protože se nemohla smířit s tím, co pro něj musela udělat. V seriálu se Lilly může dostat do podobné situace (kromě zabití Lori, která již zemřela v minulé sérii). Lilly asi nebude moc šťastná, když zjistí pravdu o tom, jakým mužem Guvernér doopravdy je. Dokáže ho zabít, aby zabránila dalšímu krveprolití?


Tak co tipujete? Vydechne dnes v noci Guvernér naposledy?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Lucius
před 207 týdny
Já jsem ještě pořád ze všeho v šoku.. :D A budou to teda dlooouhý 2...
aura
před 207 týdny
4.řada nemá chybu, je tam spoustu akce. Nemohu se dočkat 5.řady? Neví někdo kdy...
IrmaVep
před 206 týdny
Ještě bude pokračovat řada 4. ;) Od 10.2. mám v kalendáři. Jinak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY