Facebook Twitter E-mail
4. prosince 2013

Téma otroctví je v kurzu. Stanice FX oznámila The Code.

Po úspěchu snímku Nespoutaný Django nám hned dvě stanice naservírují seriály s otrokářskou tématikou. History Channel přišla s remakem The Roots a FX nedávno oznámila minisérii The Code. Tato bleskovka se týká druhé show. O předělávce The Roots se dozvíte více zde.

The Code bude adaptací knihy Song Yet Sung od spisovatele Jamese McBridea, která se inspiruje postavou a životem abolicionistky Harriet Tubmanové. Ta se zasloužila o záchranu několika stovek černošských otroků amerického jihu.

Hlavní hrdinkou se stane otrokyně Liz, která před Americkou občanskou válkou (válkou Severu proti Jihu) uteče z okovů na sever pomocí tzv. podzemní železnice. Tato železnice byla tvořena skrytými cestičkami a uzly v podobě obydlí lidí, kteří bojovali za práva černochů. Zde se otroci ukrývali a postupovali dál do států Unie. Liz se stane ortodoxní abolicionistkou a začne plánovat útěky dalších otroků pomocí zmíněné železnice. Ke komunikaci s utečenci použije zašifrované zprávy, kterými je informuje o možném nebezpečí. Po krku jí při tom půjdou plantážníci či lovci otroků.

Produkce se zhostí Kelsey Grammer. Minisérie má mít něco mezi 6–8 hodinami.


Slyšeli jste někdy o Harriet Tubmanové? Co si myslíte o pozdním zrušení otroctví v USA? Těšíte se na seriál?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
UrbiCZ
Autorovi se zamlouvají dobové seriály s interesantním hereckým obsazením, zajímavou zápletkou a kopou pletichaření. Ve volném čase se věnuje tvorbě webů, konzolím a psaním článků pro SerialZone.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Clear
před 170 týdny
No, myslím, že asi spíš myslela období Vikingů atd...
ševča
před 170 týdny
Napsala "severské kriminálky".
Clear
před 170 týdny
Jéje, no vidíš to. Už si domýšlím něco, co tam nebylo. :-)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY