Facebook Twitter E-mail
4. prosince 2013

Game of Thrones: Konec příběhu už je na světě

George R. R. Martin už dlouho říkal, že ví, jak Game of Thrones (Hra o trůny) skončí. Dokonce to už sdělil tvůrcům seriálu, Davidu Benioffovi a D.B. Weissovi, pro případ, že by se mu něco přihodilo a nemohl by psát.

I když fanoušci netrpělivě čekají na další knihu s názvem The Winds of Winter, mohou zatím zůstat v klidu s vědomím, že Martin má připravený záložní konec celé série, jak vysvětlil internetovému portálu Empire.

„Dvě velké knihy, 1500 stránek každá. To je 3000 stran. Myslím, že mám dobrou šanci to dotáhnout do konce. A vy dobře víte, že jestli se sám vženu s příběhem do kouta, vždycky můžu použít Rudou kometu na Západozemí a zničit veškerý život.“ Vzhledem k tomu, že víme, jak to s „červenými věcmi“ myslí, je nepravděpodobné, že žertuje.

Martin také odpověděl na otázku, kdy bude dokončena kniha The Winds of Winter. Odpověděl: „Až to bude, tak to bude.“ A zda ví, kam Písně ledu a ohně směřují? Stručně: „Ano.“

„Nenávidím hlavní rysy. Mám široký pohled na to, kam se příběh ubírá. Vím, jak celý příběh skončí, jak dopadnou hlavní postavy a kde budou hlavní milníky a události z knih. Znám vyvrcholení pro každou knihu, ale nemusím nutně znát každý krok na cestě. To je něco, co jsem zjistil v průběhu psaní a to je to, co dělá psaní příjemné. Myslím, že kdybych se soustředil jen na hlavní rysy, bylo by psaní mnohem nudnější.“


Zajímá vás zakončení příběhu? Máte vlastní představu o tom jak to všechno skončí?

Líbil se ti článek? Máš rád seriály a bavilo by tě o nich psát podobné novinky? Do našeho týmu článkařů hledáme nové posily. Pokud umíš anglicky a máš zájem o kredity navíc, napiš na ragelly@serialzone.cz nebo na SerialZone zprávu uživatelce ragelly, pošleme ti podrobnější informace.

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Metrix
Autor je naprostým seriálovým fanatikem, který každou volnou chvíli něco sleduje. S velkou chutí se pustí do jakéhokoliv žánru a ničeho se nezalekne.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 201 týdny
ale tak to je trošku krajní varianta, ale jsou autoři, co píší, jedou a jedou...
Lucius
před 201 týdny
To je fakt, ale zase u takovýho komplexního a v podstatě složitýho...
ševča
před 201 týdny
no tak jasně. třeba taková rudá svatba měla náznaků hromady minimálně od...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY