Facebook Twitter E-mail
6. prosince 2013

Doctor Who láme rekordy.

Tentokrát ne ty televizní, ale filmové. Epizoda s názvem The Day of The Doctor, natočená k padesátiletému výročí tohoto kultovního britského seriálu od stanice BBC, se totiž vysílala i v kinech. V nich vydělala 10,2 milionu dolarů a v Americe tak předčila v návštěvnosti dokonce i The Hunger Games: Catching Fire.

Podle údajů z BBC Worldwide vydělala jen v Americe 75minutová epizoda 4,7 milionu dolarů. A to byl tento sci-fi evergreen vysílán v pouhých 657 kinech po celých Spojených státech. Ve Velké Británii, odkud tento seriál pochází a kde má největší fanouškovskou základnu, vydělal film za dva dny vysílání 1,8 milionu liber, což jsou asi 3 miliony dolarů.

Podle společnosti IHS Screen Digest se stal z Doctora nejúspěšnější nefilmový projekt vysílaný v evropských kinech. Výroční epizoda Doctora ale nebyla vysílána jen po Evropě a Americe, Doctor se dostal na plátna takřka po celém světě – kupříkladu v Indii, Austráliiv, Irsku, Kanadě, na Novém Zélandu, Německu, Rusku, Brazílii, Mexiku, Ekvádoru, Španělsku, Švédsku, Norsku a na Islandu – a i tady bylo vždy vyprodáno.

Ale ani tady The Day of The Doctor neskončil. Nebyl hitem jen na promítacích plátnech, stal se číslem jedna na iTunes, na televizním grafu Amazonu se vyhoupl na vrchol už během 24 hodin a stal se i nejstahovanější epizodou BBC pro rok 2013.


Jak se vám líbila závěrečná epizoda sedmé série? Podpořili jste Doctorovy statistiky?

Zdroj: THR

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Heimdal
Autor je fanouškem sci-fi a fantasy, milovník tvorby J.R.R. Tolkiena a George Lucase. Když nesleduje nějaký seriál nebo film, sedí u SZ. Občas si rád přečte dobrou knihu. Jo a také sem tam zajde do práce.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Brontofúzik
před 210 týdny
Nečudujem sa, je to fakt, že najlepší seriál, alebo prinajmenšom jeden...
amelia.cz
před 210 týdny
Jasný důkaz toho že Doctor je prostě nejlepší ze všech.
ArchitectOfLight
před 210 týdny
A tiež sa dostal do Guinessových rekordov :). Doctor je proste naj!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY