Facebook Twitter E-mail
9. prosince 2013

Dominion: Bojovník proti armádě padlých andělů na Syfy

Stanice Syfy objednala seriál Dominion založený na filmu Legion z roku 2010. Půjde o nadpřirozené akční drama zasazené 25 let do budoucnosti, kdy zlí andělé sestoupili z nebe, aby zničili lidské duše, o nichž mají pocit, že jsou v boží přízni.

Hlavní hrdina v podání Christophera Egana (Kings) musí povstat, aby ochránil Vegu, poslední útočiště lidstva. Nejsou to jen andělé, kterých se obává. Elity této nové společnosti intrikují, aby získaly moc pro sebe. Brzy si ale uvědomí, že je pravděpodobně jediným spasitelem celého lidstva.

Po thrilleru Helix bude seriál Dominion druhým příspěvkem k žánru sci-fi na stanici. Ředitel Syfy Dave Howe řekl: „Dominion bude pokračovat v nové strategii Syfy vydávat seriály, které vyčnívají a uspokojují požadavky náročných diváků žánru sci-fi a fantasy.“

Další role ztvární Tom Wisdom (300), Roxanne McKee (Game of Thrones), Alan Dale (Lost), Anthony Stewart Head (Buffy the Vampire Slayer) a Luke Allen-Gale (The Borgias).

Diváky určitě budou zajímat showrunneři tohoto seriálu. Jedná se totiž o tvůrce původního filmu Legion. Režisérem a scenáristou pilotního dílu bude Scott Stewart (Defiance). Do projektu se zapojí také Michel Litvak a David Lancaster. Pilot se bude natáčet v Kapském městě v Jihoafrické republice. Seriál bude na obrazovky uveden v roce 2014.

Kromě dalších seriálů, které se na Syfy vysílají, jako jsou Continuum, Defiance a nově chystané Helix a Bitten, také stanice Syfy objednala pilotní díly High Moon (více zde) a 12 Monkeys (více zde).


Těšíte se na dávku sci-fi a fantasy v podobě padlých andělů? Viděli jste film Legion? Hodí se podle vás na seriálové zpracování?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Clear
Autorka je velký fanoušek sci-fi seriálů. Její mánie začala u Hvězdné brány a od té doby ji neopustila. Mimoto překládá pro web neXtWeek.cz seriály jako Suits, Homeland, Orange Is the New Black a další.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Clear
před 205 týdny
Sice nejsem fanda fantasy, ale už jen to obsazení Christophera Egana...
Shppen
před 205 týdny
Jakoze dobry, ale co kdyby zapasovali do sve strategie taky nejakou tu space...
Clear
před 205 týdny
Jo, taky si zoufám. Ale zase se jim nedá brát to, že rádi zkoušejí něco...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY