Facebook Twitter E-mail
3. ledna 2011

Rok 2010 pohledem statistikofila

Rok se s rokem sešel a nějaké to shrnutí by nebylo od věci, co říkáte? Pro statistikofily, ale i normální návštěvníky, přinášíme následující informace ze zákulisí...

Nebyl to pro nás z hlediska náročnosti zrovna snadný rok, ale přesto jsme ho ustáli. Neustálá šikana ze strany bývalého poskytovatele hostingu podpořená otravnými hláškami o přetěžování serveru vedla nakonec ke změně a doufejme, že z dlouhodobého hlediska i větší stabilitě. Díky tomu si budeme moci dovolit přidat nějaké nové serverově náročnější funkce. Možná se konečně dostane i na dlouhou dobu slibované API. Zanecháme však technických detailů a jdeme na čísla, ta nás přeci jen zajímají, ne?

Z pohledu návštěvnosti byl rok 2010 pro SZ velmi příjemný. Za celou dobu jste se na nás přišli podívat téměř 4 000 000 krát(!) a při všech těch návštěvách jsme pro vás vygenerovali přes 17 milionů stránek. Z celkového počtu bylo unikátních návštěvníků lehce přes 1,5 milionu. To už je solidní záběr, ne? Když už jsme u těch návštěvníků a návštěv, tak nejvíce z vás pro prohlížení používá Firefox a to rovnou celých 45%. Proti tomu IE se svými 26% vypadá jak chudý příbuzný. Ještě možná stojí za zmínku Google Chrome, který zaznamenal za rok nárůst o 400% a nyní s ním přistupuje 12% lidí, což ho řadí na čtvrté místo těsně za Operu. Ze statistik lze vyčíst i slušné rozšíření mobilního internetu. Návštěvnost z mobilních zařízení stoupla o parádních 5000%. Evidentně na tento trend budeme muset zareagovat, určitě se pokusíme co nejdříve připravit odlehčenou mobilní verzi.

(Pokud by se nám ozval nějaký schopný Android/iPhone programátor, tak třeba vznikne i nějaká ta aplikace pro lepší použitelnost na vašem dotykovém zařízení.)

Od návštěvnosti se přesuneme k interním číslům. Celkové údaje naleznete ve statistice, ale co vše se skutečně událo pouze za minulý rok? Pevně se držte, jdeme na věc. V roce 2010 jsme přidali do naší databáze 274 seriálů. Z toho jich je „pouze“ 97 nových pro rok 2010, takže je vidět, že nezapomínáme ani na starší kousky. Největší zásluhu na rozšíření seriálové databáze má Megawir se 116 přidanými seriály. Druhé místo si každý se 48 seriály rozdělili Sajgon a Naninka358. Pořádný výkon předvedli někteří naši redaktoři i v sekci epizod. U 4138 z nich nově najdete detailní obsazení a popis. Desítky hodin svého času nad nimi strávila především tahle top trojka: Naninka358 s 1489 přidanými epizodami za rok 2010, druhé místo si drží Pukki s 1279 a do třetice tu máme opět Sajgona se 757 nově přidanými epizodami.

Nejsou to ale jen seriály s epizodami, které tvoří obsah tohoto portálu. Třeba sekce osobností za sebou má také velmi pěkný nárůst, za kterým jsou hodiny dřiny. Všechny ty fotografie a data se k osobnostem taky nenahrají samy. Zde pro změnu kraluje trojka Pukki, Neo87 a Megawir. Když uvedeme celková čísla, tak jsme v roce 2010 aktualizovali profil pro 4681 osobností.

Další sekcí, která si zaslouží pozornost, je sekce titulků. Nejmladší součást našeho webu si mezi vámi poměrně rychle našla oblibu a tak není divu, že se nám pěkně rozrůstá. 3742 přidaných titulků (více než 10 každý den) v roce 2010 za sebe mluví jasně. Největší zásluhu na tom mají K4rm4d0n, Morpheus88 a Megawir.

Na závěr tu je lehce opomíjená část našich stránek, kterou jsou články. Bohužel jich za minulý rok vzniklo pouze 64 a ty jsme víceméně napsali spolu jen a Maroon. Tímto se nenápadně vypisuje konkurz na redaktora do sekce článků a bleskovek. Umíte anglicky? Jste schopni sepsat několik souvislých vět, které budou dávat smysl? Chcete nám pomoci? Za sebe slibuji, že napíšu za každý článek, pod kterým nebudu podepsaný, další jeden. Vždyť v TV světě se toho tolik děje, stačí se jen hecnout!

Snažili se ale i další a těm patří také velký dík, i když se do top 3 v žádné sekce nevlezli. Snad příští rok? :-) Snadno tu může být i vaše jméno, stačí se jen rozhodnout a pomoci. Nebuďte jen konzumenti obsahu a pomozte nám, ale i sobě, v budování největší české seriálové databáze. Seznam všech lidí, kteří se v současnosti podílí nebo podíleli na vývoji webu najdete v sekci redakce.

Další dík patří i všem registrovaným uživatelům. Je jich jen zlomek z celkové návštěvnosti, a proto si jich tolik vážíme. Těch 4924 nových za minulý rok nás nesmírně těší. Protože jen registrovaní mohou hodnotit seriály a psát k nim svoje názory a suchým datům tím přidávat další hodnotu. 690 nových názorů, chcete-li mini recenzí, za celý rok je celkem malé číslo a proto musím zmínit dvě uživatelky. Jsou jimi ragelly a ševča, které se svými téměř 40ti názory pomohly jistě nejednomu fanouškovi udělat si o nějakých seriálech lepší názor. Stejně tak i hodnocení seriálů pomáhá dalším lidem ve výběru těch nejzajímavějších kousků a tak nás 17 000 nových seriálových hodnocení také těší. Když už nepíšete, tak alespon hodnoťte.

To by bylo k loňskému roku asi tak vše :) Doufejme, že ten letošní rok bude ve všech ohledech ještě daleko lepší. Každopádně pro vás v tuto chvíli chystáme (ne)jedno velké překvapení a snad se díky němu bude nějakou chvilku o Serialzone mluvit po všech fanouškovských fórech. Máte se nač těšit, slibujeme.

PS: Na ilustračním obrázku je výsek z Google analytics, v období výpadku (modrá čára). Ta zelená je stejné období před rokem pro srovnání, jak jsme si polepšili.

Další díly seriálu

Rok 2010 pohledem statistikofila (právě čteš)
Rok 2011 pohledem statistikofila (1. 5. 2012)
Rok 2012 pohledem statistikofila (1. 1. 2013)
Rok 2013 pohledem statistikofila (1. 1. 2014)
Rok 2014 pohledem statistikofila (9. 4. 2015)
Rok 2015 pohledem statistikofila (4. 2. 2016)
Rok 2016 pohledem statistikofila (21. 1. 2017)
Rok 2017 pohledem statistikofila (19. 1. 2018)

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

megawir
hodně dávno
si piš, že v plánu je :-) čísla s vámi zatřesou, za rok 2011 byla...
Seraphine313
hodně dávno
hola hej, kde je statistikofilní přehledový článek za rok 2011? :) duben už je...
Odyssea
hodně dávno
No Fruiko ho původně plánoval na Apríla, ale nakonec udělali Giftshop. Tak...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY