Facebook Twitter E-mail
10. prosince 2013

NBC vyvíjí minisérii o sériovém vrahovi

Tvůrci Craig Zadan a Neil Meron opět spojili své síly a usilovně pracují na osmihodinové minisérii Nemesis, kterou si objednala stanice NBC. Drama bude vyprávět o známém prohibičním agentovi Eliotu Nessovi, kterého si v oscarovém filmu The Untouchables (Neúplatní) zahrál Kevin Costner. Seriál vychází z knihy Nemesis: The Final Case Of Eliot Ness od spisovatele Williama Bernhardta.

Příběh je založen na skutečných událostech, které se přihodily Eliotu Nessovi v roce 1935 (mezi filmem a minisérií tedy bude časový skok). Jako nově zvolený vedoucí veřejné bezpečnosti v Clevelandu začíná Ness vyšetřovat sérii vražd, které má na svědomí jediný člověk. Policie začne nacházet bezhlavá těla, jejichž hlavy byly odděleny profesionálně, vrahem je tedy někdo s lékařskými dovednostmi. Jedná se o prvního sériového vraha v Americe a lidé začínají panikařit. Přestože se nevraždí na Eliotově teritoriu, ujímá se případu právě on. Čím více energie při vyšetřování vynaloží, tím více jej případ ovládá a hrozí, že mu zničí život.

Tento případ se v Americe v 30. letech opravdu stal, sériový vrah měl na svědomí nejméně 12 obětí, o kterých policie věděla, a minimálně z dalších tří jej podezřívala. Zabíjel muže i ženy, identifikovat se podařilo pouze dvě oběti. Vraha bohužel nikdy nedopadli.

Scénáře se ujme Benjamin Brand, který bude společně se Zadanem, Meronem a Adamem Goldwormem plnit i funkci výkonného producenta.


Máte rádi seriály o sériových vrazích? Baví vás seriál více, když byl natočen podle skutečné události?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Jessica Angell
před 205 týdny
podle mě je nejzajímavější sériový vrah navíc jeden z prvních podložených...
Radmila
před 205 týdny
Kdo zvládne polštinu koukněte na youtube na dokument o H.H.Holmesovi
ševča
před 198 týdny
ale opravdu k článku - jo, to by mohlo být dobré.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY