Facebook Twitter E-mail
8. prosince 2013

Krmení pro watchlist: Bonnie and Clyde: Dead and Alive

Bonnie a Clyde jsou jedním z nejznámějších amerických párů všech dob. Dvojice zaujala veřejnost již před osmdesáti lety, když se vydala na své krvavé, banky vykrádající dobrodružství. Stanice Lifetime, History a A&E mají za to, že Bonnie a Clyde stále mají co nabídnout. Již dnes večer odvysílají první dvě epizody nové minisérie Bonnie and Clyde: Dead and Alive. Závěrečné dva díly poběží v pondělí večer.

Po úspěchu minisérie Hattfields and McCoys History Channelu stanice hledají další významný milník v americké historii, který splňuje stejnou podmínkou: je známý, ale ne extrémně provařený. Tato čtyřdílná minisérie s Emilem Hirschem a Holliday Grainger se začala tvořit ještě před Hatfieldy. Nechybí jí filmový nádech a spousta riskujících elementů, například Clydeův šestý smysl nebo Bonniina hysterie.

„Jde o morální příběh, který má určité spojení i s moderní dobou,“ řekl Hirsch. „Bonnie a Clyde byli v podstatě televizní hvězdy z reality show. Propírali své životy v médiích, což se dá srovnat i se současností.“

Minisérie se snaží věrně ukázat tehdejší dobu – kostýmy, auta i ekonomickou krizi. Lidé si možná myslí, že tento příběh dobře znají, ovšem čeká na ně nový pohled na dvojici, která byla více než párem zlodějíčků. Jak se dozvíme, Clyde v dětství prodělal vážnou horečku, tvrdilo se, že má šestý smysl. Míval vize, včetně obrazu Bonnie, dávno předtím, než ji potkal. Poprvé uviděl Bonnie na její svatbě, a ani to, že byla zadaná, Clydea neodradilo.

Bonnie and Clyde nám připomene, jak dvojice vykrádala malé banky s malými tržbami. V době krize lidé bankám nevěřili. Paradoxně veřejnost se zlodějíčky sympatizovala, jelikož se o nich v médiích díky novinářce P.J. Lane psaly sympatické články. I přes jejich tragický osud se jim nedá upřít, že byli zamilovaní – mimochodem, právě tento fakt nalákal ke spolupráci stanici Lifetime.

Bonnie a Clyde zemřeli v přestřelce 23. května 1934. Bonnie bylo 23 let, Clydeovi 25.

Pokud stále váháte, zda tato slavná kapitola amerických dějin stojí za vaši pozornost, zkuste se mrknout na trailer:


Zaujal vás trailer? Zařadíte si tuto minisérii do watchlistu?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
před 206 týdny
Taky se na to s mužem chystáme, jsem zvědavá :)
Carmen
před 206 týdny
Taky už se moc těším :)
petruska.77
před 206 týdny
To bude dobrý! I díky hlavnímu "hrdinovi" :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY