Facebook Twitter E-mail
19. prosince 2013

Co přineslo podzimní finále Chicago Fire?

Následující článek prozrazuje obsah poslední letošní epizody seriálu Chicago Fire. Pokud jste ho ještě neviděli a nechcete si zkazit překvapení, tak pozor!

Záchranářka Leslie Shay (Lauren German) to poslední rok opravdu neměla jednoduché. Nejprve po hlavě skočila do vztahu s těhotnou ex-přítelkyní, která ji nakonec opustila, poté se snažila otěhotnět sama a na pomoc si přizvala kamaráda Kellyho Severida (Taylor Kinney). V tu samou chvíli se však objevila jeho přítelkyně s radostnou novinkou a z pokusu o dítě sešlo. Nakonec si Shay prošla dost depresivním obdobím, kdy musela bojovat se sebevražednými myšlenkami. Naštěstí se však udobřila s Gabrielou Dawson (Monica Raymund) a našla si cestu zpět k vlastní pohodě. Ve vzduchu však stále visí možnost uzavření stanice 51.

„Každý kdo si tímhle projde, tak ví, že existují dvě možnosti. Buď se rozhodne odejít, nebo má to štěstí, že má přátele nebo nějakou spřízněnou duši, která mu z té hrany pomůže.“, říká jeden z tvůrců Matt Olmstead * a pokračuje: „Když se z toho dostanete a ohlédnete se zpět, jste vděční za to, co máte. Ona si sáhla až na úplné dno a s vědomím toho, o co málem přišla, se vrátí ještě silnější než předtím. I když je to zvláštní, když nad vámi visí hrozba uzavření stanice.“*

V posledním díle letošního roku opravdu nebyla nouze o emotivní situace. Stanice 51 před sebou měla mít poslední společnou směnu před tím, než jí Gail McLeod (Michelle Forbes) uzavře. „Je to jako poslední den na střední škole. Je to dojemné, to balení věcí, poslední stisky rukou. Všichni na stanici musí začít hledat způsob, jak budou fungovat, až se stanice zavře.“, komentuje situaci Olmstead.

Stihli tedy stanici zachránit? Měli na to poslední šanci. Co ale rozhodně potěší, je podpora, které se jim dostane od těch, od kterých by to ani nečekali. Lidé ze sousedství, ti které celou dobu zachraňují a pomáhají jim, se postaví za svou stanici. Stačilo to ale aby odvrátili již vynesený ortel?

Kromě uzavření stanice 51 tady byla i další otázka, kterou bylo třeba zodpovědět. Jakou cestou se vydá Peter Mills (Charlie Barnett)? Naposledy totiž byl Antoniem (Jon Seda) informován o tom, že byl přijat k policejnímu sboru. Odpověď na tuto otázku jsme se ve finále také dozvěděli a Olmstead k tomu dodává: „Musíme si uvědomit, že k policii chtěl odejít, protože byl zničený po vztahu s Dawson a chtěl se dostat pryč od svého šéfa.“

Ve hře tak zůstává ještě románek Dawson a Caseyho (Jesse Spencer). Ten se oba snaží udržet pod pokličkou, i když uzavření stanice vidí jako příležitost říct o tom ostatním. Jak už to tak bývá, vše se ale zkomplikuje, a může za to nejenom ten poslední výjezd. Finále tak končí velikým cliffhangerem a nám nezbývá než čekat jak situace dopadne…


Sledovali jste podzimní finále Chicago Fire? Nemůžete se dočkat toho, jak to všechno dopadne? Co myslíte?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 199 týdny
Jsem rád, že nejsem jedinej kdo je ze seriálu nadšenej :) A přesně jak říkáte...
VanThomass
před 199 týdny
Já věřím, že nás takových je daleko víc ;-)
Monii9595
před 197 týdny
Hrdě se k vám přidávám. Po dlouhé době seriál, u kterého není nouze...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY