Facebook Twitter E-mail
18. prosince 2013

Hawaii Five-0: Půjde kvůli němu CBS k soudu?

Stanice CBS se v lednu bude muset potýkat s žalobou, která se týká seriálu Hawaii Five-0. Čelí obvinění z toho, že tento reboot stejnojmenné klasiky z roku 1968 nasadila na obrazovky s ignorací vlastnictví vysílacích práv.

Žalobu podal agent talentů, George Litto. Soudce ustanovil datum slyšení na 21. ledna 2014. Uznal, že CBS měla jasné vědomí o tom, že Littovi patří část práv na značku Hawaii Five-0. Litto nyní požaduje 10 milionů dolarů, které mají pokrýt jeho ztráty, jelikož není výdělečný z profitu rebootu.

Pro seriál je tento krok jen jedním z mnoha. Letos v lednu soudce uznal obhajobu stanice a ze žaloby ji stáhnul. Nicméně v červenci si to rozmyslel a CBS do žaloby opět zahrnul poté, co byl soud ujištěn o tom, že právní bitva nad Hawaiiem je ohledně peněz, ne ohledně práva na pokračování seriálu (neboli jeho vysílání nebude tímto soudem ovlivněno). V září bylo stanici zamítnuto odvolání.

Litto tvrdí, že ho stanice schválně vyřadila z vyjednávání o novém seriálu. Po smrti tvůrce původního seriálu, Leonarda Freemana, v roce 1974 se jeho vdova dohodla s Littem a převedla na jeho jméno část práv na tuto značku.


Hawaii Five-0 stanici dělá trable navíc. Přesto by jeho vysílání nemělo být ovlivněno. Myslíte, že stanice dokáže tyto dvě věci oddělit, nebo soud přispěje k dřívějšímu ukončení seriálu?

Líbilo se? Tak to ukaž ostatním!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

akyf
před 200 týdny
Hlavně aby se to nedotklo vysílání samotného seriálu! Herce i samotný...
Drunk_Queen
před 200 týdny
Holt peníze ovládají svět...
ševča
před 196 týdny
takže on pro seriál v životě nic neudělal. jen přesvědčil chudáka vdovu,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY