Facebook Twitter E-mail
26. prosince 2013

Velká dávka romantiky: film Duch míří do televize

Čerstvě (znovu)zrozená televize Paramount vystrkuje drápky. Nehodlá totiž začínat bezejmennými projekty, ale rovnou chce skočit do vod probádaných a úspěšných titulů. Že se za touto formulací schová mnoho děl? Je to tak. Přesto ale jedno má úplně jiný zvuk a i proto si ho stanice zvolila pro svou první seriálovou adaptaci.

Je to film Duch (Ghost), několika Oscary oceněný doják z roku 1990 s Patrickem Swayzem a Demi Moore v hlavní roli. Paramount sáhla po tématu vskutku romantickém (už sám film bývá často řazen k těm nejromantičtějším ze všech filmů). Kdo to bude produkovat? Držte se – Akiva Goldsman a Jeff Pinkner, bývalí producenti Fringe (Hranice nemožného).

Filmografie Goldsmana sahá ale mnohem dál. Mimo jiné produkoval filmy I Am Legend (Já, legenda), Da Vinci Code (Šifra mistra Leonarda), The Chronicles of Riddick (Riddick: Kronika temna) a spoustu dalších. Jeff Pinkner si oproti tomu udělal jméno seriály Alias a Lost (Ztraceni).

Paramount Television působila v USA od roku 1967 až do roku 2006. Z větší části produkovala pro ostatní stanice, její vlastní seriály zůstaly v drtivé většině jen pokusy. Ostatním stanicím ale nadělila mnoho hitů (Happy Days na ABC, Cheers a Frasier na NBC, produkovala Star Trek). V roce 1996 potom po domluvě s CBS spustila svou vlastní televizní stanici, UPN, která zanikla o deset let později sloučením se stanici WB (podrobněji viz v Jak The CW na svět přišla). V březnu 2013 pak bylo oznámeno oprášení značky Paramount Television společně s novými projekty. Prvním měl být loňský projekt Beverly Hills Cop.


Líbí se vám, že slavné filmy přecházejí i do seriálové podoby? Myslíte si, že by i dnes mohly hlavní postavy vytvořit stejné romantické kouzlo jako v předlohovém fil­mu?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

DrMovr7
před 203 týdny
Já si vzpomínám jen na 10 things i hate about you- skvělý film a neúspěšný...
Jaju
před 203 týdny
Tak s tímhle mám trochu problém, lituju herce, kteří budou hrát hlavní...
ševča
před 201 týdny
protože seriál byl spíš parodií na film než něčím sledovatelným. upřímně...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY