Facebook Twitter E-mail
30. prosince 2013

Bastard Executioner: FX jde opět do historie

Tvůrce Sons of Anarchy (Zákon gangu), Kurt Sutter, se pustil do dalšího seriálu pro FX. Nový projekt se od prostředí motocyklového gangu bude lišit tak, jak jen to jde. Bastard Executioner je dobové drama, jehož projekt od FX obdržel rovnou i objednávku na pilot.

Bude vyprávět příběh rytíře, který válčí ve službách krále Edwarda III., ale pak ho zlomí válečné drancování a zaváže se, že navždy odloží svůj meč. Jenže když si ho násilí opět najde, je přinucen uchopit ten nejkrvavější meč, co je. Sutter se k seriálu, ke kterému napíše scénář, vyjádřil slovy: „Miluju tu stanici. Miluju ten svět. Miluju tu krev.“ Spolu s Brianem Grazerem z Imagine TV a Francie Calfo z Fox 21 a FX Productions bude také výkonným producentem seriálu. Očekává se, že se Sutter začne práci na Bastard Executioner věnovat, jakmile dokončí aktuální sedmou a poslední sérii Sons of Anarchy. Natáčení pilotu je pak naplánováno až na konec příštího roku.

Ředitel kabelovky, John Landgraf, se vyjádřil k připravovanému pilotu a působení Kurta Suttera:

„Za 13 let na FX, kde začínal jako scenárista, se postupně vypracoval na výkonného producenta u The Shield (Policejní odznak). Je tvůrcem a výkonným producentem Sons of Anarchy. Ve svých scénářích Kurt dokázal smísit psaní se samotným jádrem vypravěčství ve dvou nejúspěšnějších seriálech v historii stanice. A nyní svým vyprávěním vytvořil obsáhlou, provokativní a historicky přesnou cestu do naší středověké minulosti – a nepochybuji, že Bastard Executioner bude dalším pozoruhodně originálním a poutavým seriálem. Zároveň jsme nadšeni ze spolupráce s Brianem Grazerem, jedním z nejnadanějších filmových a televizích producentů v oboru.“

Bastard Executioner, který je prvním pilotem, na němž FX spolupracuje s Imagine TV, vychází z nápadu Grazera, který se tímto tématem už nějakou dobu zabýval: „Popravčího považuji za neuvěřitelně fascinující a provokativní postavu. Jedná s těmi nejvýše i nejníže postavenými ve společnosti. Morálně je to nesmírně složité povolání, což dá vzniknout strhujícímu seriálu.“

Bastard Executioner se tak řadí k dalším třem dramatickým projektům, kterým FX věřila natolik, že jim rovnou objednala pilot. Ty zbylé – American Horror Story, The Strain a Tyrant dostaly celé série. Sutter má u FX ještě několik dalších rozpracovaných projektů, včetně možného prequelu k Sons of Anarchy a komedie, ve které si hlavní roli zahraje jeho manželka, hvězda Sons of Anarchy, Katey Sagal. Před těmito projekty ale dostane Bastard Executioner přednost. Sutter také pracuje na scénáři k filmu Southpaw, který by měl režírovat Antoine Fuqua.


Máte rádi historické seriály? Souhlasíte, že se Bastard Executioner stane dalším hitem FX? Co říkáte na nápad natočit seriál o příbězích středověkého kata?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
corine
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

puf-muf
před 298 týdny
Môže byť...:)
ševča
před 297 týdny
další historický seriál? jen do toho.
Merenwen
před 297 týdny
Starý dobrý Kurt Sutter... SoA patrí medzi moje naj naj naj seriáliky a...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY