Facebook Twitter E-mail
28. prosince 2013

Glee: Jak by seriál skončil, kdyby Cory Monteith ještě žil?

Časopis Entertainment Weekly vydává článek, ve kterém uctívají památku herců, které jsme v tomto roce ztratili. A jedním z nich je i Cory Monteith ze seriálu Glee, který tragicky zemřel letos v červenci. Autoři článku se obrátili na Ryana Murphyho, tvůrce seriálu, aby s nimi společně zavzpomínal na chvíle, kdy byl Cory ještě naživu. Při té příležitosti jim také prozradil, jak by seriál skončil, kdyby Rachel (Lea Michele) o Finna (Monteith) nepřišla.

Letos na podzim se konal Paleyfest, kterého se Glee také zúčastnil. Murphy se otázkám ohledně Coryho smrti a konce seriálu nevyhnul a odpověděl následovně: „Poslední série se měla soustředit na Rachel a Finna, to jsem vždycky věděl; vždycky jsem věděl, jak to skončí. Věděl jsem, jaká by byla poslední scéna – on v ní byl. Věděl jsem, jaká by byla poslední slova – řekla je ona jemu.“

A nyní se o tuhle představu rozhodl podělit i s ostatními. „Z Rachel by byla velká broadwayská hvězda, pro tohle se narodila. Z Finna by byl učitel, usadil by se šťastně v Ohiu, se svou volbou by byl smířený a už by se na sebe nedíval jako na největšího ztroskotance z Limy.“ Ale tohle by ještě konec nebyl. Murphy pokračuje: „Rachel by se vrátila do Ohia, spokojená, ale něco by jí scházelo. Vešla by k Finnovi do hodiny s glee klubem. ‚Co se děje?‘ zeptal by se. ‚Jsem doma,‘ odpověděla by. Obraz se vytrácí a konec.“

Tahle scéna si svou cestu do seriálu určitým způsobem našla. Najdeme ji v epizodě Quarterback, ve které herci a štáb uctili památku Coryho a jeho postavy, Finna. V jedné z finálních scén se Rachel svěřuje Willovi (Matthew Morrison), že měla budoucnost celou naplánovanou. Vypráví mu svou představu, jak by se k sobě s Finnem vrátili. A její představa se shoduje právě s Murphyho verzí konce seriálu.

Tenhle konec už bohužel možný není, ale Murphy má už nový plán, jak seriál zakončit. „Je uspokojivý. A v jistém smyslu uctívá Coryho, což se mi líbí,“ prozradil.


Líbil by se vám konec, který měl Murphy v plánu? Jak byste seriál zakončili vy?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Idlady
před 268 týdny
Tak já hlavně doufám, že se nebudou pokoušet Coryho postavu něčím nahradit... A...
Sparkles
před 268 týdny
Tak jsme měla zase slzy v očích...To by byl perfektní konec, ne doslovný,...
SweetRainbow
před 267 týdny
Tenhle konec by krásně Finchel podtrhnul, ale takhle nevím. Coryho byla opravdu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY