Facebook Twitter E-mail
1. ledna 2014

Rok 2013 byl úspěšný pro... sériové vrahy?

Hezký nový rok všem! Jak lépe jej začít, než malou rekapitulací, ke které jsme zvolili nevšední téma: sériové vrahy. Jistě, mohlo by se najít nějaké, řekněme, méně násilné, ale to by pak nebyla taková sranda, ne?

Sériovým vrahům a vražedkyním se v roce 2013 v televizi dost zalíbilo. A nejen, že se to líbilo jim, ale hlavně divákům. Tito psychouši si vedli celý rok více než dobře nejen v číslech sledovanosti, ale také v ohlasu fanoušků. Od Dextera přes Orphan Black až po Bates Motel, tyto důvody mnoha násilných smrtí byly prostě všude.

Pojďme se nyní podívat na pár příkladů sériových vrahů, se kterými jsme v minulém roce měli tu čest.

Dexter

Na to, že je Dexter sériový vrah, je to docela milý chlápek. I přesto by snad nikoho z nás nenapadlo, že by mu jeho řádění mohlo někdy projít, no ne? Nicméně nějakým záhadným způsobem se přesně tohle stalo. Dexter se odporoučel do hurikánového západu slunce a k tomu si dokázal vytvořit nový život.

Hannibal

Hannibal je ten typ seriálu, který plyne v pomalém tempu. Přece jen, v momentě, kdy Will Graham objeví kanibalistickou náturu svého přítele, doktora Hannibala Lectera, seriál bude víceméně u konce. V první sérii zatím Hannibal zvládnul klidně a bez vzrušení zabít pár jedinců, uvařit pár nevšedních večeří a dostat Willa do vězení.

The Following

Co je na Joeovi Carrollovi tak skvělé? Jeho šarm, ať už jakkoliv výrazný, by přece jen nestačil k tomu, aby se jinak slušným lidem začaly v mysli honit vražedné myšlenky. Nenapadá nás nic jiného, než že ke Carrollově poeovské cestě přispěla tuna štěstěny.

Orphan Black

Můžete se označovat sériovým vrahem, pokud lidé, které vraždíte, jsou pouze vašimi klony? Není to spíše sériová sebevražda? Ať už je to jak chce, Helena zabila pořádnou hrstku svých dvojnic, než ji Sarah dokázala porazit. Je ale Helena opravdu mrtvá? A můžeme doufat, že není?

Bates Motel

A to jsme ještě ani nezačali s Normanem Batesem. Ten citlivý mladík v centru dění vypadal možná až moc sladce a nevinně, aby z něj mohl být sériový vrah. Jenže netrvalo dlouho, aby se jím stal, i přes svůj mladistvý vzhled. Naštěstí pro něj, Norman žije v nebezpečném, drogami a prostitucí nasáklém městě, kde ho ochraňuje jeho milovaná maminka.

Teen Wolf

Jako by nestačilo, že vlkodlaci pomalu vyhlazují to malé městečko Beacon Hills. V roce 2013 sem zavítal nadpřirozený sériový vrah. Na první pohled milá a pěkná učitelka Jennifer dokázala sejmout slušný počet lidí, než ji další smrt dokázala zastavit. A i poté bude určitě následovat více smrti, na to vemte jed.


Jak vnímáte sériové vrahy na televizních obrazovkách? Je to už moc, nebo naopak příjemné zpestření? Které zmíněné seriály sledujete a jak jste s jejich hrdiny spokojeni?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

sonkad
před 219 týdny
A kde je Walter White? Ten by si určite tiež zaslúžil miesto medzi najlepšími...
Destinytte
před 219 týdny
Pro mě byl nejlepší Dexter. Sleduji i Bates motel a Orphan Black.
ševča
před 206 týdny
Tak sérioví vrazi byli vždycky mezi oblíbenými případy všech detektivek....

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY