Facebook Twitter E-mail
1. ledna 2014

CWčko slaví nejsledovanější podzim za tři roky

Stanice CW se odrazila ode dna. Během číselné rekapitulace první poloviny sezóny 2013/14 vyšlo najevo, že CW nabyla čísla na všech vysílacích i digitálních platformách. V celkových divácích si stanice polepšila o osm procent (2,07 vs. 1,92 milionů). Jde tak o nejvíce sledovaný podzim za poslední tři roky. Stanice dále vzrostla o třináct procent v klíčové skupině 18–49 let (0.9 vs. 0.8) a o deset procent u žen 18–49 (1.1 vs. 1.0).

Největší růst zaznamenaly úterní večery. Z The Originals se vyklubal jeden z nejúspěšnějších nových seriálů podzimu, který navíc dostal úspěšného partnera, nadpřirozený Supernatural (Lovci duchů). The Originals zlepšili svůj časový slot oproti minulé sezóně o sto procent v klíčové skupině 18–49 let (1.6 vs. 0.8) a o 78 procent v celkových divácích (3,2 vs. 1,8 milionů). Devátá série Supernatural si oproti loňsku polepšila v ratingu o patnáct procent (1.5 vs. 1.3) a o deset procent v celkové sledovanosti (3,2 vs. 2,9 milionů). V úterním časovém slotu pak tato čísla znamenají zlepšení o dvě stě procent (rating) a o 109 procent (celková sledovanost).

Jak jsme již řekli, stanice si polepšila i digitálně. Streamování se oproti loňsku zlepšilo o 52 procent. Sledování na mobilních telefonech vzrostlo o 185 procent, je větší než legální sledování na počítači. Mobilní aplikace CW, která byla přestavena v loňském roce, byla stažena již 6,7 milionkrát.

Již ve své první sérii jsou The Originals druhým nejstreamovanějším seriálem s 1,9 miliony streamů za epizodu. První místo náleží The Vampire Diaries (Upíří deníky) (2,5 milionů streamů). The Originals jsou zároveň nejpopulárnější novinkou na sociálních médiích. Nejúspěšnějším seriálem na facebooku jsou The Vampire Diaries. Jejich oficiální facebooková stránka má více než 17,5 milionů liků.


Jste rádi za zlepšování čísel této stanice? Zaslouží si The Originals takové úspěchy? Co myslíte, kolik sezón bude Supernatural ještě ve vysílání?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

lokot
před 198 týdny
Také jsem rád za CW, už jen proto, že nejvíce seriálů, které nyní sleduji,...
Lill
před 198 týdny
Zo stanice CW momentálne sledujem spomínané TVD, TO a SPN, a tiež Arrow a The...
WhiteSparkle
před 198 týdny
CWčku gratuluju! Pravidelně sleduju TVD, TO, Arrow i The Tommorow People,...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY