Facebook Twitter E-mail
3. ledna 2014

Krmení pro watchlist: The Assets

Říkáte, že máte seriálů pořád málo? Pokud patříte do této vzácné skupiny jedinců, nebo prostě jen máte rádi seriály o špionech, tak vyzkoušejte novou minisérii z dílny ABC s názvem The Assets.

Assets je osmidílná minisérie o Aldrichi Amesovi, agentovi, který prodával americká tajemství Moskvě. Pokud máte rádi Brity, tento seriál je pro vás jako stvořený. Ač jde o americký počin, většina hlavních rolí je totiž obsazena právě britskými herci. Výjimku netvoří dokonce ani samotný pan Ames, kterého ztvárnil Paul Rhys. Ames měl problémy s alkoholem a penězi. Kromě toho se svou manželkou měli rádi luxusní věci. A to je tak zhruba vše, co se o něm dá říct. Ames nemá příliš zdobný životní příběh.

Základní otázkou série není to, proč se z Amese stal zrádce, ale spíše jak je možné, že to dokázal tak dlouho skrývat. Jeho nadřízení v CIA záhadným způsobem přehlíželi různá znamení a chyby, kterých se Ames dopouštěl, včetně luxusních aut a módního oblečení, které by si žádným způsobem nemohl ze svého platu dovolit. Dlouhé vyšetřování, které nakonec v roce 1994 vedlo k Amesově zatčení, je významnou lekcí o lidských chybách a promarněných příležitostech. Přesto však The Assets budou mít těžké prosadit se, především v tak silné kategorii, kam spadá Homeland nebo The Americans s hluboce komplexním a propracovaným dě­jem.

Diváci samozřejmě od začátku vědí, kdo je špeh. Loví ho agentka Sandy Grimes, kterou ztvárnila opět Britka – Jodie Whittaker (Broadchurch). Nicméně možná ještě zajímavější než americká strana mince je minisérie z pohledu ruské strany. Peter Guinness zde hraje Dmitrije Poljakova, generála, který prodával ruská tajemství téměř dvacet let. Šlo o jednoho z nejvýše postavených sovětských agentů, kteří kdy pro USA špehovali. Poté, co Ames prozradil Moskvě Poljakovovu zradu, byl generál popraven.

První epizodu minisérie odvysílala stanice ABC již včera, 2. ledna 2014.


Zaujala vás minisérie z období studené války? Dáte těmto osmi epizodám šanci, nebo si raději počkáte na nové série Homelandu nebo The Americans?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 198 týdny
Jestli to bude alespoň tak dobrý jako Americans, tak si to cestu do mého...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY