Facebook Twitter E-mail
10. ledna 2014

Krmení pro watchlist: Helix

Hledáte nějaký nový seriál do svého watchlistu? Zkuste napínavý sci-fi thriller Helix, novinku kabelové stanice Syfy, která z něj dnes večer odvysílá první dvě epizody.

Děj vypráví o týmu vědců z Centra pro kontrolu nemocí, kteří odcestovali do technologicky vyspělého výzkumného zařízení v Arktidě, aby vyšetřili možný únik nebezpečného mimozemského viru. V tu chvíli odstartuje děsivý závod na život a na smrt, který může přinést klíč k záchraně lidstva nebo také k jeho totálnímu vyhynutí. Ovšem smrtelná hrozba je jen špičkou obrovského ledovce, a jakmile se virus pořádně vyvine, hrůzostrašná pravda se teprve začne pomalu odkrývat.

Každá epizoda vypráví události z jednoho dne, takže během první řady uběhnou v seriálu necelé dva týdny. Navíc, děj neobsahuje flashbacky jako takové, střípky z minulostí postav nám budou ukazovány přes halucinace, které způsobuje onen mimozemský virus.

Seriál má na svědomí tvůrce Cameron Porsandeh, který bude sloužit i jako výkonný producent společně s Lyndou Obst (Kontakt), Stevenem Maedou (Ztraceni, Akta X) a Ronaldem D. Moorem (Battlestar Galactica, Caprica, Star Trek). Hlavní postavu, patologa dr. Alana Farraguta, který svůj život oddal nákazám infekčních nemocí a jejich léčení, ztvární hvězda ze seriálu The Killing, Bill Campbell.

Pokud stále váháte, zda dát seriálu šanci, podívejte se na čtyřicetivteřinový, akcemi nabitý trailer:


Máte rádi seriály od Ronalda Moora? Zaujala vás novinka Helix? Podíváte se na její pilot?

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 249 týdny
Syfy má dobrý seriály a tenhle se tváří, že by z něj mohla být hororová...
Anyk
před 249 týdny
taky mi to tak přijde, rozhodně je originálnější než ostatní. spousta nových...
ševča
před 249 týdny
halucinace? těšila jsem se, ale právě jste mě odradili :D. takové scény...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY