Facebook Twitter E-mail
20. ledna 2014

Krmení pro watchlist: Klondike

V zimě se chystá start mnoha zajímavých projektů a na tomto výpise by určitě neměla chybět historická minisérie Discovery Channel. Jde o vůbec první skriptovou minisérii stanice. Ponese název Klondike a je založena na knížce Charlotte Gray s názvem Gold Diggers: Striking It Rich in the Klondike. Její kniha vypráví příběh o šesti cizincích a jejich boji o přežití a bohatství v malém příhraničním městečku nedaleko Klondike.

Klondike sleduje životy dvou nejlepších přátel z dětství, Billa a Epsteina, po roce 1890, jak se hrnou ve zlaté horečce do nezkrotného Yukonu. Tento příběh staví hrdiny do země plné neobjevených bohatství, ale taky náročných podmínek a nepředvídatelného počasí. V cestě však budou stát i zoufalí, nebezpeční a chamtiví podnikatelé, svůdné kurtizány a domorodé kmeny.

Natáčet se začalo v březnu 2013 pod taktovkou Simona Cellana Jonese (Generation Kill, Treme) v kanadské Albertě. Minisérie vznikala i za podpory místní vlády, díky programu Alberta Film Development.

Na produkci Klondike se podílí nejen Discovery, ale i Entertainment One (eOne) a Nomadic Pictures ve spolupráci se Scott Free Productions. Pozici hlavního tvůrce zaujme Paul Scheuring (Prison Break), který se bude zároveň podílet i jako výkonný producent. Kromě něho se na pozici výkonného producenta objeví také Ridley Scott, David Zucker, John Morayniss, Michael Rosenberg, Eileen O’Neill a Dolores Gavin.

Jistě vás zajímá obsazení této série a věřte, že to vás nezklame. Jako Bill Haskell se představí Richard Madden (Hra o trůny), jeho nejlepšího přítele Byrona Epsteina si zahraje Augustus Prew (Borgiové, Kick-Ass 2). V další rolích se pak objeví Abbie Cornish jako Belinda Mulrooney, Ian Hart jako Soapy Smith, Conor Leslie coby Sabine, Johnny Simmons se stane Jackem Londonem a Tim Roth, jehož postava se jmenuje The Count.

Novinka stanice Discovery startuje už dnes, tedy 20. ledna. Nechte se nalákat přiloženým trailerem a rozhodněte, zda tahle zlatá horečka dostane i vás.

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mescalamba
před 286 týdny
..tak tenhle je jako "hlavní hrdina" zajímavej nápad. :D
nevermore
před 286 týdny
To je dost, na tohle se těšim už dlouho. ;)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY