Facebook Twitter E-mail
14. ledna 2014

SARS: premiéry Helixu, True Detective i Girls zaujaly!

Přestože kabelové stanice tolik nebazírují na ratinzích a číslech sledovanosti, občas neuškodí si seriály porovnat s ostatními. Minulý týden a toto pondělí začaly dva nové seriály, od kterých se čeká, že se zapíší do historie, a nová série seriálu, který tuto položku už má za sebou. Těmi seriály jsou Girls a True Detective od stanice HBO a Helix od Syfy.

Začněme nejdřív zástupcem stanice Syfy. Ta hned zkraje roku předložila dvě dramata, od kterých si hodně slibuje. Na čísla seriálu Bitten ještě čekáme; jak ale bude vidno, druhé drama Helix ji určitě nezklamalo. První epizodu sledovalo 1,8 milionu diváků, což je výsledek srovnatelný se startem americké verze Being Human. I když má stanice úspěšnější programy (Defiance, Warehouse 13), Helix se sledovaností zařadil do její lepší poloviny vysílacího schématu. Díky jeho úspěchu mezi diváky se Syfy ten den vyšvihla na 2. místo mezi kabelovkami. Helix byl také velice aktivní na sociálních sítích – stal se druhým nejvíce socializovaným seriálem, hned po loňském Defiance.

Na HBO se slavilo. Jednak se úspěšně vrátil seriál Girls a jednak premiéra nového True Detective předčila všechna očekávání. Girls se na televizní obrazovky vrátil se třetí řadou a jeho premiéru sledovalo 1,1 milionu diváků, což je o celých 27 % víc, než kolik sledovalo premiéru první a druhé řady. A co víc – je to nejlepší výsledek v historii seriálu.

Druhá epizoda, která se vysílala půl hodiny po první, už tak úspěšná nebyla, když zaujala 881 000 diváků, přesto si ale seriál zachoval růst – druhou epizodu druhé sezóny překonal o plných 54 %. Zdá se tedy, že stanice nesáhla vedle, když seriálu objednala čtvrtou sérii ještě před začátkem té třetí.

Osmidílný True Detective s Matthewem McConaugheym a Woody Harrelsonem v hlavních rolích odstartoval skvělým výsledkem 2,3 milionu diváků. To pro HBO znamenalo nejlepší start seriálu od premiéry Boardwalk Empire (4,8 milionu diváků) v roce 2010. Seriál dokonce těsně překonal premiéru Game of Thrones, kterou v roce 2011 sledovalo 2,2 milionu diváků.


Jak jste na tom vy? Kolik příznivců tady má Helix a kolik true Detective? Už jste pilotní díly viděli?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kareen
před 196 týdny
Já jsem zatím z True Detective nadšená, má to skvělou atmosféru, výborné...
WhiteSparkle
před 196 týdny
Ahaa, díky za ujasnění! :) Jinak akorát jsem první díl True Detective...
mingus
před 189 týdny
TD je prostě skvělá!!! Nemá chybu!!!! Je tam vše!!! Helix je moc pěkná novinka.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY