Facebook Twitter E-mail
27. dubna 2014

Kde by seriálová Amerika byla bez přistěhovalců?

Stejně jako jsme se před časem přesvědčili o nepostradatel­nosti černochů v seriálech, tak nám současné trendy jasně nařizují, abychom se setkávali i s jinými menšinami. Koneckonců přiznejme si, že Amerika není jen zemí nepřeberných možností, ale také domovem spousty imigrantů. To je důvodem, proč často potkáváme v seriálech Indy, Asiaty nebo Latinoameričany.

Proto jsme si pro vás připravili článek právě na toto téma a doufáme, že si ho užijete. Spoustu z nich nejspíš znáte, ale možná najdete i informace, které vás překvapí. Najdete ve výběru i svého oblíbence? Dejte nám o tom vědět v diskuzi.

V seriálu Happy Endings se objevuje sourozenecká dvojice Alex (Elisha Cuthbert) a Jane (Eliza Coupe) Kerkovich, původem ze Srbska.

Photo © ABC

Seriál Ray Donovan nám představil nejen Raye Donovana (Liev Schreiber), ale i zbytek jeho povedené irské rodinky.

Photo © Showtime

Odložených případech je detektiv Scotty Valens (Danny Pino), který je synem kubánského otce a portorikánské mat­ky.

Photo © CBS

Ve sboru chicagských hasičů je i Brian „Otis“ Zvonecek (Yuri Sardonov), jehož předci pocházejí z Ruska.

Photo © NBC

Fez (Wilmer Valderrama) je výměnný student ze seriálu Zlatá sedmdesátá, který vlastně nikdy neprozradil, odkud přesně je…

Photo © FOX

Stars Hollow má svého přistěhovalce. Je jím Lane Kim (Keiko Agena) pocházející z Koreje.

Photo © WB

Mezi internisty ve Sběratelích kostí nalezneme i Arastoo Vaziriho (Pej Vahdat), který je původem z Íránu.

Photo © FOX

Své si užila i Catalina Aruca (Nadine Velazquez) v seriálu Jmenuju se Earl. Aby se nemusela vracet do Bolívie, vzala si Randyho.

Photo © NBC

V seriálu 2 Broke Girls je přistěhovalců hned několik. Nechybí korejský majitel bistra Han Lee, Sophie Kachinsky z Polska a hlavně kuchař Oleg (Jonathan Kite) původem z Ukrajiny.

Photo © CBS

I v seriálu Dexter najdeme víc imigrantů, namátkou původem Kubánka María LaGuerta nebo Angel Batista (David Zayas) z Portorika.

Photo © Showtime

Dokonce i Námořní vyšetřovací služba má cizince ve svých řadách, je jím Ziva David (Cote de Pablo) z Izraele.

Photo © CBS

O něco komplikovanější původ má v seriálu Kriminálka Miami Eric Delko (Adam Rodriguez), který se narodil na Kubě, i když jeho otec byl Rus.

Photo © CBS

Komplikovaný původ má i člen Greendale v seriálu Community Abed Nadir (Danny Pudi), jeho otec je Palestinec z Gazy a matka původem Polka.

Photo © NBC

V nemocnici Sacred Heart pracuje sestřička jménem Carla Espinosa (Judy Reyes), která je původem z Dominikánské republiky.

Photo © NBC

Dokonce i doktor House si imigranty oblíbil. Nejprve byl členem jeho týmu původem Australan dr. Robert Chase (Jesse Spencer) a následně přibyla i dr. Chi Park, potomek korejského otce a filipínské matky.

Photo © FOX

Taková moderní rodinka se svého názvu drží, i proto je zde Gloria Delgado-Pritchett (Sofia Vergara) původem z Kolumbie.

Photo © ABC

Simpsonovi mají svého cizince, je jím snad nejznámější prodavač na světě Apu Nahasapeemapetilon z Indie.

Photo © FOX

Útvaru pro zvláštní oběti si své místo našel detektiv Odafin Tutuola (Ice-T). Ten je pro změnu členem skupiny Yoruba people z Nigérie.

Photo © NBC

Nejčastějším terčem vtípků je právě díky svému kanadskému původu Robin Scherbatsky (Cobie Smulders) v seriálu Jak jsem poznal vaší matku.

Photo © CBS

Není sice úplně jasno odkud přesně pochází, ale díky svému původu plynně mluví jak anglicky, tak i španělsky, což Javier Esposito (Jon Huertas), důležitý člen týmu v seriálu Castle, několikrát zužitkoval.

Photo © ABC

Opomenout v tomto žebříčku opravdu nešlo hvězdu seriálu The Big Bang Theory a tady je – Rajesh Koothrappali (Kunal Nayyar) z Indie.

Photo © CBS

Líbilo se? Tak si to nenech jen pro sebe!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ševča
před 181 týdny
Samozřejmě, akorát Američani dělají vehementně, že ne.
Illyria
před 181 týdny
V podstate vsichni jsou pristehovalci odnekud, ze ano.
Mummy
před 181 týdny
*facepalm a to taký, že som si fakt pleskla po čele* Škoda, že sa zabudlo...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY