Facebook Twitter E-mail
20. dubna 2014

Krmení pro watchlist: Salem

Vaše seriálová závislost byla v posledních dnech horší než jindy a watchlist proto zeje prázdnotou? Hledáte nějakou jarní novinku? Máte rádi nadpřirozeno? Láká vás téma čarodějnictví? Pokud odpovědí na některé nebo dokonce na všechny předešlé otázky bylo „ano“, potom je tu pro vás Salem.

Výkonným producentem je Brannon Braga, který stojí za několika známými seriály, jako Terra Nova, 24 hodin, Star Trek – Nová generace, Voyager, Enterprise a FlashForward. Nějaké ty zkušenosti tedy jistě má a seriál z jeho dílny by mohl být opravdu zajímavý.

Brannon věří, že čarodějnice, které byly upalovány na hranicích, byly skutečné. A to je ve zkratce obsahem seriálu, který vychází z přepisů čarodějnických procesů, a některé z postav jsou založeny na skutečných osobách. Také řekl, že jde o kouzla, která podle lidí z té doby byla skutečná. Takže žádní upíři, vlkodlaci, ani Harry Potter. Spíše přírodní magie.

První originální drama stanice WGN America zkoumá temnou nadpřirozenou pravdu ukrývající se v pozadí neblahého období americké historie. Čarodějnice jsou skutečné, ale nejsou tím, čím se zdají být. Příběh se soustředí na epickou romanci propletenou s šokujícím odhalením, čímž přináší zcela nový pohled na Salem. Série zkoumá události, které předznamenaly dění v Americe, na dalších sto let. Snaží se porovnávat fakta a fikci a ukazuje scény, které se s největší pravděpodobností skutečně někdy kolem roku 1700 staly.

Základní obsazení: Shane West (seriálovému světu známý především pro roli Dr. Barnetta z Pohotovosti a nověji díky roli Michaela v Nikitě), Seth Gabel (většinou krátkodobé, vedlejší role, trvalejší účinkování zatím jen v Hranicích nemožného), Janet Montgomery (vcelku nováček) a Xander Berkeley (24 hodin, Nikita).

West hraje hlavní mužskou roli, Johna Aldena. Pohledný, tvrdý pragmatik se zvráceným humorem, který nestrpí hlupáky, je veteránem z války, ve které bojoval deset let a byl vězněn indiány. Vrací se do svého rodného města, které najde uprostřed šílenství a chaosu honů na čarodějnice, které vede Cotton Mather (ztvárněn Gabelem). Postava Janet Montgomery (Mary) je kráska se skrytou sexualitou vyzařující sebevědomí. Je nemilosrdná a zranitelná zároveň. Jejím manželem je starý churavějící, avšak bohatý George Sibley, ale před válkou byla přitelkyní Johna Aldena. O Xanderově roli je známo jen to, že to bude soudce jménem Hale, který je stejně jako George Sibley členem „Selectmen of Salem“, skupiny salemských mužů, kteří věří v okázalost a pompu.

Producenti slibují děsivé scény, které divák ještě nikdy v televizi neviděl. Včetně žáby, která vylézá z něčího krku (tímto způsobem čarodějnice ovládají lidi).

Co ještě dodat? Richard Shepard (Myšlenky zločince, Ringer, Studio 30 Rock) bude režírovat pilot a celkově by série měla mít třináct epizod.

Salem bude mít premiéru v neděli 20. dubna na WGN America.


Zaujalo vás nové zpracování starého tématu? Dostane Salem šanci dostat se do vašeho watchlistu?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

VanThomass
před 274 týdny
Tak neměl jsem v plánu rozkoukávat další seriál, ale tohle si prostě...
Kuzuri
před 274 týdny
Dlho sa na to tesim z nemylosrdnou ci bez.. To je toho ;-) Dakujem zas...
Earenis
před 273 týdny
To vůbec nevypadá zle, kouknu na to.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY