21. 1. 2014

Showtime hledá náhradu za Dextera a Californication

Showtime hledá náhradu za Dextera a Californication

Stanici Showtime čeká v příští seriálové sezóně nelehký úkol. Bude totiž muset nahradit odcházející veterány Dextera a Californication. I proto jsme se během tiskové konference Television Critics Association dozvěděli o dvojici plánovaných projektů.

Za prvním z nich stojí Philip Seymour Hoffman. Jedná se o temnou komedii s názvem Happyish (dříve pod názvem Trending Down), která má pojednávat o hledání štěstí a o tom, co způsobuje, že šťastní nejsme. Hoffman se zde představí v roli dvaačtyřicetiletého Thoma Paynea, jehož noví nadřízení jsou o polovinu mladší než on. Jeho mentor, kterého si zahraje Rhys Ifans, mu řekne, že štěstí je vlastně jen mýtus. Kathryn Hahn se představí jako Thomova manželka Lee Payne, která za vším hledá větší význam a účel, takže podle ní každý může být šťastnější. V pilotu se představí i Louis C.K.

Na projektu se podílí uznávaný autor Shalom Auslander, který je hlavním scenáristou. Dalšími, kdo na komedii spolupracují, jsou v pozici výkonných producentů Ken Kwapis a Alexandra Beattie. Natočení pilotu si vzal na starost John Cameron Mitchell.

Druhý projekt nese název The Affair a hlavním tahounem by měl být Joshua JacksonFringe. Příběh zkoumá emocionální a psychologické důsledky mimomanželského poměru. Drama bude vyprávěno dvěma oddělenými pohledy na věc, tedy mužským a ženským, s využitím odlišné paměťové zaujatosti a intrik.

V hlavní roli se představí Ruth Wilson známá například z Luthera. Ta ztvární Alison, ženu snažící se dát svůj život znovu do pořádku po velké tragédii. Její manžel (Jackson) se snaží, aby vše správně fungovalo, jak s manželkou, tak i s finančně náročným závazkem, který byl v jejich rodině po generace. Jejich emocionálně nabité manželství se ještě více zkomplikuje v okamžiku, kdy si Alison začne románek s Noahem (Dominic WestThe Wire), učitelem na newyorské veřejné škole. Ten je ženatý už 17 let a jeho manželku hraje Maura Tierney.

Za projektem stojí oceňovaná dramatička Sarah Treem, která vytvořila původní scénář. S ní spolupracuje Hagai Levi, coby výkonný producent se představí Jeffrey Reiner a o režii pilotního dílu se postará Mark Mylod.

Oba nové projekty jsou plánovány na 10 epizod a zatím nebyla stanovena oficiální data premiér. Happyish se na stanici připojí ke komediím House of Lies, Nurse Jackie, Shameless a nedávno obnoveném Web Therapy. The Affair se začlení do dramatického bloku v čele s Homelandem, Rayem Donovanem a Masters of Sex.


Co na nové projekty říkáte? Zaujal vás některý? Patří Showtime mezi vaše oblíbené stanice?

Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
Pajky

Pajky

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Ragnarok8

Ragnarok8

Seriály od Showtime mám velice rád, ale momentálně se nejvíce těším na Penny Dreadfull.
hodně dávno
Miriisek

Miriisek

jůů chtěla bych něco s Joshua Jacksonem :o) a i podle popisu to vypadá zajímavě.
hodně dávno
akyf

akyf

Jop, souhlasim! Tahle plánovaná novinka mě zaujala a určitě na ní kouknu. Těším se na J.J. - od ukončení...
hodně dávno
Další články k tématu