12. 4. 2014

Showrunneři, které stojí za to sledovat! (2. část)

Náš článek o twitterových účtech showrunnerů pokračuje. Sepsali jsme dalších sedm celebrit, které byste na Twitteru rozhodně neměli minout. Tak s chutí do čtení!

Showrunneři, které stojí za to sledovat! (2. část)

V první části jsme vám představili 8 showrunnerů, kteří vám zpříjemňují twitterovou zeď. I mezi vámi se potvrdilo, že showrunner Bryan Fuller je mezi fanoušky velmi oblíbený. Jeho zákulisní fotky z Hannibala dost často člověka rozesmějí. Fanoušci také milují Emily Kapnek, showrunnerku Suburgatory, která jim moc ráda vychází vstříc.

I mezi dnešními showrunnery jsou miláčci publika. Shonda Rhimes, Michael Schur a další. Ostatně, posuďte sami.


Marti Noxon

Noxon pracuje na pár projektech – obzvláště Unreal je velmi zajímavý, prezentuje pohled do zákulisí výroby opravdového seriálu. A Sequin Raze od Sarah Gertrude Sharipo, který objížděl festivaly loňský rok. Pak je tu Girlfriends Guide To Divorce a Proof na Syfy, který Noxon napsala spolu s M. Night Shyamalanem. Je také taková televizní elektrárna, která v pozdějších sériiích převzala showrunnerské otěže od Josse Whedona v Buffy the Vampire Slayer (Buffy, přemožitelka upírů). Její bio hlásí „Zničila jsem Buffy a VÁS ZNIČÍM TAKY“. Pracovala také na Prison Break (Útěk z vězení), Grey's Anatomy (Chirurgové), Private Practice a Mad Men. Také poukazuje na pohlavní nerovnováhu a podivnosti v průmyslu.


Shonda Rhimes

Scandal, Grey's Anatomy

Rhimes není jenom jedna z nejúspěšnějších a nejsilnějších showrunnerů posledních let, je také černoškou, která pracuje v televizi, kde stále do značné míry dominují bílí muži. Na svůj twitterový účet píše tolik potřebnou perspektivu právě v tomto ohledu, která se objevuje mezi nadšenými tweety o jejích dvou aktuálních seriálech, jenž dávají všem jasně najevo, jak svou práci miluje. A i když je na vrcholu televizního světa, nebojí se přiznat, že stále občas sleduje krasobruslení.


Shawn Ryan

Poslední projekt tvůrce The Shield (Policejní odznak), The Chicago Code (Chicago: Zákon ulice), Last Resort (Poslední základna) a Beverly Hills Cop, který byl zaměřen na syna Axela Foleye Aarona, ten však nebyl objednán jako plnohodnotný seriál pro CBS. Ale tento plodný spisovatel a producent právě podepsal další 3letou smlouvu se společností Sony Pictures. Pracuje na drama pro ABC s názvem Freedom, což znamená, že bude jeho tvorba brzy v televizi. Ryan je velmi chytrý a zkušený tvůrce výborných seriálů. Na Twitteru odpovídá na otázky, reaguje na chválu a fandí Chicago Cubs (baseballový tým).


Michael Schur

Parks and Recreation, Brooklyn Nine-Nine

Po říjnovém odchodu z Twitteru Schur oznámil, že jeho novoroční předsevzetí bylo „Spal více ubývající životní síly házením myšlenek do prázdna ptačího cvrlikání, začínám znovu tweeetovat!“ Byla to radostná zpráva, spolutvůrce Parks and Recreation a Brooklyn Nine-Nine, Schur, je takový komediant. Dost často píše o sportu pod pseudonymem Ken Tremendous. Showrunner Brooklyn Nince-Nine Dan Goor, který se Schurem nakonec pro Fox vyhrál Zlatý Glóbus je na Twitteru také.


Kurt Sutter

Sons of Anarchy

Tvůrce Sons of Anarchy (Zákon gangu) přináší na Twitter spoustu postojů – více než by mohli lidé chtít. Neúnavně se ale také zabývá obří fanouškovskou základnou jeho seriálu. Dělá Q&As (odpověď/otázka), retweetuje fanouškovské fotky a obecně reprezentuje online člověka, který drsně a ironicky odpovídá. Sutter bude mít nový drama seriál The Bastard Executioner, takže v blízké době nečekejte, že bude změkčovat svůj hlas.


Rob Thomas

Veronica Mars

Thomas a Kristen Bell úspěšně vzkřísili Veronicu jako film s pomocí rekordní kampaně Kickstarter v loňském roce. Všechno to ukazuje jak je Thomas angažovaný k sociálním médiím, chápe, že je to způsob, jak dát fanouškům, kteří byli ochotni vysolit dolary, šanci podpořit jejich milované postavy. Thomas, který také pracoval na velmi chválené komedii Party Down má teď rozpracované dva projekty – zombie drama na The CW s názvem „iZombie“ a foxovské Les Misérables.


Beau Willimon

House of Cards

Dramatik, který se stal scénáristou, který se stal showrunnerem, Beau Willimon zahájil v únoru druhou sérii House of Cards, ale ve volném čase zprostředkoval úspěch seriálu fanouškům na Twitter. Tweetoval fotky z vyhlášení Glóbů, kde byl seriál nominovaný v několika kategoriích. Nabídl také kousky ze zákulisí politiky (dříve pracoval pro Hillary Clintonovou, Billa Bradleyho a Howarda Deana) a dokonce ručně kreslené karikatury.


Sledujete některé z uvedených 15 showrunnerů? Pobavili vás někdy něčím? Nebo máte svůj tip? Napište nám do diskuze! Třeba napíšeme i 3. díl s vašimi doporučeními :)

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
Odyssea

Odyssea

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
LenkaTalaskova

LenkaTalaskova

Sleduji Marti Noxon.
hodně dávno
saralive

saralive

já twitter nemám..je to vážně tak perfektní? Jinak hezký článek :)
hodně dávno
venalce

venalce

Pokud vládneš angličtinou, pak ano. V takovém případě nabízí Twitter informace z první ruky, vzhledem...
hodně dávno
Další články k tématu