Facebook Twitter E-mail
2. února 2014

Revenge: 17 nejvíce šokujících momentů seriálu!

Tvůrci seriálu Revenge si během jeho 57 epizod, které byly doposud odvysílány, připravili spoustu okamžiků, kdy se diváci nestačili divit vlastním očím. Je to jeden ze seriálů, který si na svých šokujících momentech plných intrik nechává opravdu záležet.

V poutavém a intenzivním příběhu Emily Thorne (Emily VanCamp) a rodiny Graysonových nechybí romantika, podrazy, spojenectví, ani překvapivé zvraty. Nejednou nechala Emily diváky při své pomstě svého otce, který byl neprávem odsouzen a poté zavražděn, lapat po dechu. Druhá série sice za tou první zaostávala, ale třetí série se snaží reputaci seriálu napravit.

Revenge se na televizní obrazovky vrací až 9. března. Čekání na nový díl si ovšem můžete zkrátit následujícím výčtem sedmnácti šokujících momentů, které se v seriálu do dnešního dne udály.

1. Lydia a její volný pád
Emily měla svůj plán pomsty promyšlený a naplánovaný již od začátku, i když divákům své karty jen tak neukázala. Konfrontace s Frankem (Max Martini) vyústila v Lydiin (Amber Valletta) pád, což byla jedna z prvních velkých překážek v plánu Emily.

2. Charlotte je Davidova dcera?!
Tohle (ne)šokující zjištění z první série má v seriálu velký vliv i nyní – na Charlottin (Christa B. Allen) pohled na své rodiče, na vztah s Emily, péči o Carla a další.

3. Když Amanda zabila Franka
Falešná Amanda (Margarita Levieva) se divákům představila se vší parádou. Když byl Frank pouhý krůček k odhalení Emily, ubila ho Amanda k smrti, aby tak nemohl varovat Victorii (Madeleine Stowe).

4. Když Gordon Murphy unesl Nolana
Když přijde na počítače, může Nolanovi (Gabriel Mann) konkurovat jen málokdo. Ovšem boj jeden na jednoho nepatří mezi jeho silné stránky. Proto byl pro Murphyho (James Morrison) snadnou kořistí. Využil Nolana, aby tak přilákal Emily do pasti, ta si s ním ovšem hravě poradila a Nolana zachránila.

5. Victoriina „smrt“ při pádu letadla
Victoria Grayson nasedá celá v bílém do letadla, slow motion, dramatická hudba skupiny Florence and the Machine a …BUM! I když bylo všem jasné, že Madeleine Stowe se jen tak nezbavíme, rozhodně se jednalo o šokující finále.

6. Amanda je těhotná?
Zrovna ve chvíli, kdy se chtěla Emily Jackovi (Nick Wechsler) svěřit se svým tajemstvím, vrátila se Amanda zpět do Hamptons se zprávou, že s Jackem čekají přírůstek do rodiny.

7. Amandina smrt
Amandin pád a následná smrt obrátili Jackovi život vzhůru nohama. Malý Carl tak zůstal na světě bez matky.

8. Matka Emily žije!
Emily i diváci si zažili pořádný šok, když vyšlo najevo, že její matka je živá a zdravá. Tedy více živá než zdravá.

9. R.I.P. Declan Porter
Declan (Connor Paolo) patřil k vedlejším postavám, bez které se seriál i fanoušci snadno obejdou. Pro Jacka a Charlotte to ovšem nebylo lehké období.

10. Když Aiden zabil Takedu
Emilyin mentor Takeda (Hiroyuki Sanada, Cary-Hiroyuki Tagawa) byl pro fanoušky spíše záhadou. Ve druhé sérii se ukázalo, že má ve všem mnohem větší roli a poté ho Aiden (Barry Sloane), jeho vlastní žák, zabil.

11. Conrad Grayson stojí za zrodem Iniciativy
Tvůrci se snažili napravit chyby z druhé série a učinili Conrada (Henry Czerny) zakladatelem Iniciativy, což ještě více posílilo jeho pozici záporáka.

12. Já jsem pravá Amanda Clarke
Po odhalení pravdy o Iniciativě přišla Emily se svým vlastním šokujícím odhalením. Prozradila Jackovi pravdu o své identitě, aby mu tak zabránila zastřelit Conrada. Jack ji za tuhle lež začal nenávidět a donutil ji, aby urychlila svůj plán, což ji málem stálo vlastní život.

13. Sbohem, Ashley!
A jak už to v Revenge chodí, když jim stojí někdo v cestě, není nic lehčího, než se ho zbavit. Ashley (Ashley Madekwe) už jim byla jen na obtíž, tak jí sbalili kufry a řekli sbohem.

14. Patrick zničil brzdy?
S úmyslem chránit svou matku se Patrick (Justin Hartley) rozhodl zbavit Conrada. Pohrál si s brzdami jeho auta, což vyústilo v autonehodu, ve které místo Conrada zahynul otec Paul (James Le Gros).

15. Románek Sary a Daniela
Pravá láska nikdy neumírá. Sara (Annabelle Stephenson) se objevila ve třetí sérii a probudila tak staré city mezi ní a Danielem (Josh Bowman). Tím ovšem narušila plány Emily, což ji dohnalo k několika extrémům.

16. Střelba Emily byla skutečná
Půl série se čekalo na šokující odhalení identity záhadného střelce. Toho se diváci dočkali v den svatby Emily a Daniela na jejich cestě na líbánky.

17. Emily bojuje dál
Emily byla sice odhalena jako podvodnice, ovšem tajemství o její skutečné identitě zůstalo zachováno. Rozhodla se lhát o tom, kdo ji skutečně postřelil, aby tak mohla pokračovat ve svém plánu pomstit se Graysonovým.


Souhlasíte s tímto výčtem? Jaké momenty byste tam přidali? Které vás v seriálu šokovaly nejvíce?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Locke
před 201 týdny
Právě naopak je to teď zajímavější. I když chápu, že fanoušci vztahu...
Destinytte
před 201 týdny
Ze Sary a Daniela mi bylo spíš blbě. :D Smrt Declana mě dostala.
Bersaba
před 198 týdny
Pro mě bylo asi nejvíc šokující zjištění, že Emily byla na svatbě opravdu...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY