5. 2. 2014

Elementary si neoficiálně zajistil třetí sérii!

Elementary si neoficiálně zajistil třetí sérii!

Šance kriminálky Elementary (Jak prosté) na získání třetí sezóny (a spousty dalších) se dnes rapidně zvýšily. Stanice CBS jej totiž prodala do syndikace, a to i přesto, že seriál zdaleka nedosáhl prodejního standardu 88 epizod.

Jednání probíhala v lednu. Na druhou sérii Elementary získala práva kabelová televize WGN America, videoportál Hulu Plus a třetí dosud neznámá strana. Ve výsledku stanice CBS vydělá na Elementary neuvěřitelné tři miliony dolarů za jednu epizodu! Jde tak o jeden z nejdražších prodejů komerčního dramatu v historii.

CBS těží z nových nastupujících kupců, mezi které patří i WGN America. Stanice v současnosti začíná prosazovat svou vlastní produkci s chystaným dramatem Salem, které spáruje se zakoupeným osvědčeným dramatem Persons of Interest. Nákup seriálu z komerční televize kvůli postrčení vlastních programů není neobvyklý. Své publikum si tak v minulosti nabraly například stanice USA Network a A&E, které se do středu zájmů dostaly díky syndikačnímu vysílání NCIS a Criminal Minds.

Stejně tak Hulu se snaží stále více prosazovat v konkurenci Netflixu a Amazonu.

Kromě Elementary stanice prodala do syndikace také kriminálku Blue Bloods. Dá se tedy předpokládat, že oba seriály se dočkají na CBS obnovení pro nové řady.


Sledujete Elementary? Uklidnila vás tato zpráva? Jste přesvědčeni o tom, že seriál dostane třetí sezónu?

Kdo dočetl až sem, musí zaručeně likovat! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
phoebe.h2

phoebe.h2

Už jsem se o Elementary bála, teď si myslím, že šance na obnovení zrostly.
hodně dávno
El Jay

El Jay

Yahoo!
hodně dávno
ševča

ševča

To je dobře. Sice tahle řada není tak dobrá, ale vadí mi tam hlavně Mycroft, který je snad nejhorším...
hodně dávno
Další články k tématu