Facebook Twitter E-mail
7. února 2014

Sherlock z Lega?

Nedávno jsme psali o tom, že Lego koupilo licenci na seriál Simpsonovi, takže se řady žlutých panáčků rozšíří o Simpsonovic rodinku (aktuálně je již v prodeji za 4999 Kč). A teď to vypadá, že Lego možná pokukuje po další licenci.

Všechno to začalo díky projektu Lego Cuusoo. Ten ve zkratce funguje tak, že nadějní amatérští stavitelé lega postaví nějaký model a pak nechávají hlasovat ostatní, zda ho podpoří a měl by se z něj udělat set oficiální. Po dosažení 10 000 podporo­vatelů se na set kouknou zástupci Lega a buď set pošlou do další fáze, kdy se začnou řešit další věci okolo setu a kde už je výrazně užší výběr (prostě takové malé finále), nebo ho zaarchivují. No a pokud se vše zadaří i v další fázi, tak nakonec Lego vyrobí podle modelu oficiální set.

No a teď se do téhle finální části dostal set s Sherlockem. Je ve finále spolu s dalšími 5 sety, takže jeho šance nejsou zanedbatelné. Samozřejmě bude záležet na tom, jestli se Legu podaří domluvit licence spolu s BBC a jestli se jim bude hodit do nějaké produktové řady. Například dříve se Lego Cuusoo účástnil i model Firefly, který Lego odmítlo s tím, že si není jisté jestli by prodalo ve své cílové skupině dostatečný počet kusů.

Na druhou stranu Sherlock je aktuálně tak populární, že by si ho možná koupili i neLego fanoušci. Uvidíme, jestli se setu nakonec dočkáme, nebo zůstane jen u „amatérského“ modelu.


Přáli byste si Sherlock LEGO? A kolik byste za něj byli ochotni utratit?

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Kytka
před 197 týdny
Licence holt něco stojí. Ale tohle je vážně přemrštěná cena.
Leslie
před 197 týdny
Líbí se mi ten Mycroftův deštník. :D
stepa
před 197 týdny
sice seriál nesleduju (ale hodlám se na nějaké díly podívat), ale to lego...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY