8. 2. 2014

The X Factor zrušen po třech sezónách!

The X Factor zrušen po třech sezónách!

Ano, je to tak. Stanice Fox před několika hodinami oznámila, že se po třech sezónách vzdává jedné ze svých dvou hlavních reality show. The X Factor už nadále nebudeme vídat ve své americké verzi.

Rušení přichází společně s oznámením o přesunu Simona Cowella do britského X Factoru. Simon sám, podle svých slov, musel z několika blíže nespecifikovaných důvodů ukončit své působení na stanici Fox. Jedním z důvodů pravděpodobně mohl být odchod Demi Lovato a hledání náhrady za ni. Kevin Reilly, ředitel stanice Fox se k odchodu Cowella a zrušení X Factoru vyjádřil takto:

Pro nás na Foxu je Simon jedna z nejproduktiv­nějších osobností této doby. Vynikající showman a partner, není zanícenějšího a kreativnějšího člověka, než je Simon. (…) Naneštěstí, bez Simona Cowella nemůže X Factor USA existovat, ale chápeme a podporujeme jeho rozhodnutí soustředit se na mezinárodní formáty v další etapě jeho profesního života.

Z programu Foxu tak zmizí realitka, která pravidelně plnila středeční večery a poslední dva roky ve čtvrtek dělala předskokana Glee. Po počátečním úspěchu (12,5 mil. diváků v premiéře i ve finále) ale v druhé sezóně přišel velký propad ve sledovanosti, který završila sezóna třetí (6,5 mil. diváků v premiéře, 5 mil. diváků ve finále). Svůj úspěch ale podle slov Trish Kinane programové ředitelky FremantleMedia, společnosti, která pro Fox realitku produkuje, skrýval X Factor jinde: „Americký X Factor dominoval žebříčkům sociálních médií a objevil několik mezinárodně opravdu úspěšných umělců.“

Během tří sezón se pořad nedokázal vypracovat tak vysoko jako v Británii, kde dokonce sesadil Pop Idol, sesterský pořad amerického American Idolu. Stal se ale známým hlavně díky neustávajícím dramatům mezi soudci. Během tří sezón mu tak rapidně klesly ratingy, že se pro stanici stala jeho drahá produkce nevýhodnou. Přesto až do prosince Simon Cowell uklidňoval fanoušky tím, že další sezóna je téměř jistá. Stejně mluvil i ředitel stanice, Kevin Reilly, na panelu TCA, kde prohlásil, že i když výsledky X Factoru nejsou takové, jaké si představoval, show je stále jednou z nejúspěšnějších značek na světě a je číslem 1 případně 2 na mnoha televizních trzích po celém světě.

Tímto rozhodnutím vzniká Foxu veliká díra v podzimním programu. Uvidíme, jestli se jí rozhodnutí přejít na kabelovkový model výběru pilotů a seriálů společně s tímto krokem vyplatí a kolik seriálů se nakonec do programu dostane.


Bude vám americký X Factor chybět? Co říkáte na přesun Simona Cowella do originální britské verze?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
Seraphine313

Seraphine313

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
Ejdam

Ejdam

Zrušení se dalo čekat. V USA X factor totálně válcuje americká Superstar a The Voice. No, jsem docela...
hodně dávno
eve.blog

eve.blog

Možná dobře. Co by byl X Factor bez Simona, a teď už i bez Demi?
hodně dávno
Brontofúzik

Brontofúzik

Zrejme proste nebol v USA X Factor tak úspešný ako v UK, ale aj bez toho, mne osobne je...
hodně dávno
Další články k tématu