Facebook Twitter E-mail
18. února 2014

SyFy si také zadaptuje komiks

V poslední době se nám s komiksovými adaptacemi roztrhl pytel. Nejdříve tu byl aktuální král obrazovek Walking Dead, následoval ho nekabelovkový Arrow, Gotham již má obsazení a Preacher byl nedávno oficiálně potvrzen AMC.

A teď tu máme další komiksovou adaptaci na spadnutí. Svoji polívčičku si chce přihřát i SyFy. Co si budeme povídat, stanice by byla hloupá, kdyby do toho nešla, vždyť čísla Walking Dead přehřívají peoplemetry a nechávají ředitele konkurenčních stanic závistivě slintat na své předražené obleky.

SyFy si pro sebe vybrala DMZ. Tenhle dvaasedmdesáti­sešitový komiks od Briana Wooda a Riccarda Burchielloho není špatná volba. Producentské stoličky si pro sebe zabrali Andre a Maria Jacquemettonovi (mají na svědomí Mad Men) a přidal se k nim ještě David Heyman (ten má svědomí film Gravity). Ale dost tlachání a pojďme se podívat na oficiální popis komiksu.

Války v zámoří zaměstnaly armádu i Národní gardu natolik, že vláda USA zanedbala víc než reálnou hrozbu protivládních bojůvek a milicí rozptýlených po celé zemi. A spící obr se probudil a rozpoutal druhou občanskou válku, která se ustálila na vratké linii příměří: na Manhattanu. Nebo, jak se mu dnes říká častěji, v demilitarizované zóně: DMZ.

To bychom měli prostředí, teď ještě potřebujeme hrdinu…

Matty Roth, naivní a ctižádostivý fotoreportér, dostane vysněnou práci: má doprovodit zkušeného válečného dopisovatele do centra DMZ. Brzy se ale začnou dít hrozné věci a Matty se ocitne sám, ztracen ve světě, který dřív vídal jen v televizi. Tady má na vybranou: buď se pokusí z ostrova nějak dostat, anebo využije situace, za kterou by většina novinářů zabíjela, a vybuduje si kariéru. Jenomže aby to či ono dokázal, musí nejdřív v divočině válečné zóny přežít – až pak bude všem moct povědět pravdu.

Komiks vyšel i v češtině, takže pokud si chcete rozšířit obzory před začátkem seriálu, tak vám nic nebrání. Koupit ho můžete třeba v našem milovaném Comics pointu.


Co říkáte na současnou televizní komiksománii? A myslíte si, že se SyFy zvládne poprat s DMZ?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

toebiash
před 199 týdny
Huh, tak to sem zvědavý, jestli se to dostane do finále... Navíc SyFy a...
Fruiko
před 199 týdny
Já si myslím, že si z toho vytáhnou jen to "post-apo".

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY