Facebook Twitter E-mail
13. února 2014

Šestá řadaThe Clone Wars nakonec pojede! Ožije na Netflixu.

Po dlouhém přemítání, zda se nakonec dovysílá seriál Star Wars: The Clone Wars přichází odpověď. Stanice Netflix odvysílá šestou a závěrečnou 13dílnou řadu počínaje 7. březnem letošního roku.

Zrušení seriálu přišlo pár měsíců poté, co Lucasfilm, která seriál produkovala, koupila společnost Disney. Ta v rámci své investice pětiletý seriál zrušila a místo něj přislíbila dva nové – Star Wars: Rebels, který poběží od září na Disney XD, a parodický Star Wars Detours, který byl odložen na neurčito. Dave Filoni, tvůrce The Clone Wars, ke zrušení seriálu seriálu řekl tolik, že produkční tým začal na šesté řadě pracovat už před zrušením a že má připravených několik závěrečných „extra“ epizod, které by uzavřely dějové linky. K těmto epizodám dokonce vydal trailer, od té doby se ale po zprávách ohledně seriálu slehla zem. Jedinou zprávou byl Filoniho status na Facebooku, že neodvysílané epizody by se mohly vysílat někdy v roce 2014, žádná ze stanic ale zprávu nepotvrdila.

Nyní je vše jasné. Stanice Netflix seriál odkoupila a celý jej odvysílá od první epizody. Navíc přidá závěrečnou 13dílnou řadu, tak, jak Dave Filoni sliboval. K tomu ještě nabídne několik režisérských sestřihů epizod, které se zatím v televizi nevysílaly.

Netflix se v současné době snaží s Disneym provázat tvorbu a plán vysílání. Uzavřel s ním dohodu pro rok 2015, kdy počínaje tímto datem začne vysílat několik nových seriálů s postavami z Marvel universa. Od roku 2016 pak má exkluzivně vysílat několik dalších Disneyho titulů.

Netflix ovšem předběhla ještě jiná stanice. Německá Super RTL ve svém jarním presskitu zveřejnila, že odvysílá šestou řadu The Clone Wars s premiérou 15. února. Dá se ale předpokládat, že seriál poběží s německým dabingem.


Těšíte se na závěrečné ukončení Star Wars: The Clone Wars?

Líbilo se? Kdo nelikuje není SerialZoňák!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Phate
před 196 týdny
Škoda, že němčinu moc nemusim. Počkám si na verze z Netflixu. Každoádně...
Milan Žák
před 196 týdny
Nějak jsem se v tom ztratil. Netflix bude v březnu vysílat 6. sérii a...
Carljack
před 196 týdny
Ohhh Thanks God! Konečně důvod dokoukat celou pátou sérii a těšit na šestou.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY