Facebook Twitter E-mail
21. února 2014

HBO bude adaptovat britskou sérii Utopia

HBO se chystá zadaptovat britský dramatický seriál Utopia. Hlavním tvůrcem by měl být David Fincher, který má v seriálovém světě na svědomí House of Cards (v tom filmovém např. Sedm, Klub rváčů, The Social Network nebo Muže, kteří nenávidí ženy).

Utopia je příběh od Dennise Kellyho, který byl vytvořen skupinou Kudos pro Channel 4. Příběh se točí kolem jádra fanoušků kultovního undergroundového grafického románu, který se dočká ještě většího zájmu v okamžiku, kdy se dozví, že autor chystá pokračování. Bohužel, nový rukopis je mnohem víc než jen kniha. Znamená to, že hrdinové se najednou ocitnou v nebezpečné hře, ve které se dočkáme zkoušení loajality, spiknutí a šokujících zvratů ve chvílích, kdy se pomalu blíží odhalení skutečného významu knihy.

Součástí dohody, kterou HBO uzavřela, je i fakt, že scénář pro americkou verzi bude psát Gillian Flynn. Adaptace bude vznikat pod HBO a Shine America, což je sesterská společnost skupiny Kudos. David Fincher bude výkonným producentem a společně s ním na této pozici budou působit i Joshua Donen, Dennis Kelly, Jane Featherstone a Carolyn G. Bernstein.

Na Britských ostrovech si Utopia připsala úspěšnou premiéru v lednu 2013 a seriál se tak dočkal obnovení pro další sérii, která by se měla vysílat v letošním roce. V hlavních rolích britské verze se objevili Fiona O'Shaughnessy, Adeel Akhtar, Paul Higgins, Nathan Stewart-Jarret a Alexandra Roach.


Viděli jste britskou verzi? Nebo si počkáte na tu od HBO?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

nevermore
před 243 týdny
Aneb jak se prznění skvělých britských originálů vlastníma mizernejma...
Pajky
před 243 týdny
Pod to bych se podepsal, líp to snad ani nelze vystihnout :)
Ragnarok8
před 243 týdny
Naprostý souhlas :) :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY