Facebook Twitter E-mail
19. února 2014

Doctor Horrible's Sing-Along Blog: Bude mít pokračování?

Dr. Horrible's Sing-Along Blog je třídílný seriál, který spolu v roce 2008 vytvořili Joss, Jed a Zack Whedonovi společně se Zackovou manželkou, Maurissou Tancharoen. Jednalo se o nízkorozpočtový tragikomediální muzikál, který si svou premiéru odbyl na internetu. Čistě teoreticky by něco takového nemělo moc velké naděje na úspěch, ovšem v případě Dr. Horriblea se opak ukázal pravdou. Dočkal se více než 50 milionů zhlédnutí, což je na dobu, kdy webseriály příliš rozšířené nebyly, něco výjimečného. Superhrdina, který si přál být záporákem (Neil Patrick Harris), dívka (Felicia Day), o jejíž srdce bojoval, a namyšlený hrdina (Nathan Fillion), který mu stál vždy v cestě, si získali fanoušky po celém světě.

Dr. Horrible nikdy zrušený nebyl. Jednalo se o původně jednorázovou záležitost, která je dlouhá přibližně jako jedna seriálová epizoda. Konec je tedy správný a uspokojivý, ne jako tomu bývá u některých seriálů, které jsou bez varování zrušeny. Přesto případnému pokračování vůbec nic nebrání – herci by zájem měli, není potřeba kopa peněz a fanoušci by byli nadšení. Kde to tedy vázne?

Odpověď je celkem prostá a neschovává se v ní žádné drama: scenáristé a producenti Dr. Horriblea jsou momentálně zaneprázdnění. Jed Whedon a Maurissa Tancharoen plní funkci showrunnerů seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. od ABC. Zack Whedon pracuje na novince The Red Road pro Sundance Channel. Joss Whedon se věnuje režírování filmů, ať už nezávislých nebo velkorozpočtových, a také má ve smlouvě vypomáhání Marvelu.

I přes svou vytíženost se Jed Whedon, který stojí za vznikem všech seriálových písní Dr. Horriblea, rozhodl podat vyjádření k případnému pokračování: „Víme, že jsme několikrát veřejně prohlásili, že v blízké době chystáme pokračování a že se na něj moc těšíme, a mysleli jsme to vážně. Dr. Horrible patří mezi naše nejoblíbenější výtvory. Máme vymyšlené písničky i zápletku, akorát teď vůbec nemáme čas. Pro Josse bylo posledních pár let opravdu hektických a letos toho má snad ještě víc, stejně jako Zack a my (s manželkou). A samozřejmě i samotní herci teď pracují na svých projektech. Takže budoucnost jistá není, ovšem naše vášeň se nevytratila. Dr. Horrible 2 se jednou uskuteční, ať tak, či onak. Zatím ale není jasné kdy.“


Jste fanoušky tohoto muzikálu? Počkáte si na pokračování Dr. Horriblea? Nebo vám stačí tři části, které vyšly?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Gabik.029
Autorka je zapálenou fanynkou amerických seriálů jakéhokoliv žánru. Kromě závislosti na seriálech se u ní projevuje také závislost na SerialZone, Twitteru, angličtině a čokoládě.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Katschaba
před 190 týdny
Pokračování by nebylo špatné, tento počin se mi velmi líbil :-) Jen tak...
ševča
před 161 týdny
Já Dr. Horribla miluju, ale nějak si nedokážu představit, jak by to...
Salem
před 161 týdny
tak snad by to bylo bez Penny, nebo by si Dr.H zahrál na Frankenstaina

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY