Facebook Twitter E-mail
23. února 2014

Mohl by znovu ožít Řím?

Bez velké nadsázky se dá Řím označit za seriál, který prorazil na HBO cestu pro Hry o trůny. Seriál z roku 2005 totiž také přináší středověké souboje, kde hlavní role hraje meč a štít, navíc se v příběhu rozhodně nešetří násilím či sexem. Bonusem je jistě i vynikající obsazení. Společné mají oba seriály i to, že se natáčely v zahraničí mimo spojené státy (Řím v Itálii, Hra o trůny převážně v Severním Irsku, ale také na Maltě, Islandu, v Maroku a Chorvatsku).

Jeden z hlavních důvodů konce byla pro HBO předraženost seriálu (první dvanáctidílná série prý spolkla něco kolem 100–110 milionů dolarů). Předčasným utnutím v průběhu druhé série se tak snažila ušetřit peníze za natáčení v Itálii. Jen málokdy stanice přizná, že ukončení seriálu byla chyba. Manažeři HBO tento krok udělali, alespoň soukromě. Herci jako Kevin McKidd (Chirurgové), Ray Stevenson (Dexter) nebo James Purefoy (Stoupenci zla) pak zamířili k jiným projektům a i samotný tvůrce Bruno Heller se začal věnovat povedenému Mentalistovi.

Po debutu a zároveň velkém úspěchu Hry o trůny v roce 2011 se jedna z hvězd Říma neudržela a ukázala, že zrušení seriálu je i po letech bolestivou záležitostí. Purefoy tehdy prohlásil, že Hra ukradla jejich show. Bruno Heller sice úplně nesouhlasí s tímto výrokem, ale i on říká, že právě Řím vyšlapal pro Hru o trůny onu pomyslnou cestičku za úspěchem.

„Oni nezískali naše místo,“ říká Heller. „Nicméně se hodně naučili od naší show. Z obchodního hlediska věděli, co nedělat. Řím byl prvním seriálem, který se natáčel v zahraničí navíc s velikým rozpočtem. Chyby, které jsme udělali, jsou těmi chybami, ze kterých se Hra o trůny poučila. Vždyť několik režisérů či producentů je stejných. To nic nemění na faktu, že Hra je skvěle provedená. Jedním z důvodů proč bude pokračovat je, že jim knihy zajišťují výbornou zápletku.“

Vzhledem k tomu, že byl Řím ukončen náhle, je mnoho fanoušků, kteří touží po návratu této série. „Stejně jako mnoho jiných, i náš seriál skončil brzy. Byla to skvělá show, opravdu jsem ji měl rád, i díky tomu mám pocit, že je tady taková nedokončená záležitost,“ dodává na toto téma Heller.

Co se týče možnosti oživení seriálu někdy v budoucnu, tak HBO zjevně nemá zájem. Nicméně v myšlenkách tvůrců tady možnost neumírá. Heller si údajně dokáže představit okolnosti vedoucí k rebootu a na toto téma říká: „Nikdy neříkej nikdy. Jde jen o to, aby si dostatek lidí myslel, že je to dobrý nápad. Mohl bych zavolat Kevinovi a Rayovi a oni by se rádi vrátili. Normálně se nerad vracím do minulosti, ale tenhle projekt byl mou velkou vášní.“


Viděli jste Řím? Líbilo se vám nějaké pokračování? Dovedete si ho představit?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Earenis
před 190 týdny
Řím, jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Přesto si myslím, že...
marvio
před 190 týdny
No jo, jeden z nejlepších seriálů co znám. Sám jsem byl zklamán, že ho po...
ševča
před 163 týdny
Tak za prvé mají hodně sexu a násilí snad všechny kabelovkové seriály (násilí...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY