Facebook Twitter E-mail
27. února 2014

Komediální seriál s Jackem Blackem má zelenou!

Ke konci minulého roku (tedy vcelku nedávno) jsme vás informovali o objednávce pilotu k seriálu The Brink s Jackem Blackem v hlavní roli. Dnes už víme, že pilot zaujal dost na to, aby si HBO objednala celou sérii hned druhý den po odvysílání.

The Brink je epická, temná komedie o geopolitické krizi a jejím vlivu na tři nesourodé zoufalce: amerického ministra zahraničí Waltera Hollandera (Tim Robbins); nižšího důstojníka diplomatické služby Alexe Coppinse (Jack Black) a Zekea Callahana (Pablo Schreiber), špičkového námořního stíhacího pilota. Tito tři zkompromitovaní muži se musí vypořádat s chaosem kolem sebe a zachránit planetu před vypuknutím třetí světové války.

Další herecké obsazení tvoří Aasif Mandvi (Jericho, Kriminálka Las Vegas), Maribeth Monroe (Hannah Montana), Geoff Pierson (kapitán Tom Matthews z Dextera), Esai Morales (Policie – New York) a Eric Ladin (The Killing, Castle na zabití).

Exluzivními producenty jsou potom Roberto Benabib (Ally McBealová, Tráva) a duo Jerry Weintraub a Jay Roach. Ti jsou již u kabelových televizí zavedenou značkou. Napříkald pro HBO pracovali na filmech Liberace!, Prezidentské volby a Nové sčítání hlasů. Na produkci budou spolupracovat Kim Benabib a Susie Ekins. Jay Roach se také ujme režie.

Jak celý projekt začal? Jerry Weintraub a Jay Roach zašli na oběd, kde se Roach zmínil, že se poohlíží po půlhodinové komedii. Weintraub běžel do své kanceláře a přinesl mu scénář. Na Roachovu adresu si potom zavtipkoval, že je znám tím, že si každé rozhodnutí musí nechat v hlavě uležet tři roky. Ale Jay Roach se mu ozval již druhý den. Zavolal a řekl, že četl scénář a že je až moc dobrý. Když Jack Black a Tim Robbins, které chtěli pro seriál získat, nabídku skutečně přijali, dostal pilot velmi rychle zelenou.

„Jakmile jsme okolo hlavních postav shromáždili další skvělé herce, všechno do sebe začalo zapadat. A když se potom všichni sešli u stolu na čtení scénáře, věděli jsme, že tohle je ono. Takhle to má být,“ řekl Jerry Weintraub.

Od okamžiku, kdy Weintraub začal na The Brink pracovat, uběhlo do objednávky série jen asi 4–5 měsíců. „HBO netuší, jak dlouho ještě budu žít, to proto to vybrali a schválili tak rychle!“ zavtipkoval sedmašedesátiletý Jerry Weintraub. Zároveň ale pochválil HBO za to, že ho velmi podporují a nesnaží se moc zasahovat do tvůrčího procesu. Když byla série pro The Brink schválena, byl to pro Weintrauba velký den, protože také obdržel zelenou od Warner Bros na dlouho připravovaný 3D film Tarzan (v hlavní roli Alexander Skarsgård).


Co říkáte na zápletku? Těšíte se na seriál s Jackem Blackem?

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

nevermore
před 198 týdny
Jack musí i nazpívat znělku!
Earenis
před 198 týdny
Jacka beru všema deseti! I s tou znělkou! :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY