Facebook Twitter E-mail
13. března 2014

Nic Pizzolatto se rozpovídal o konci True Detective

Je za námi konec (první řady) seriálu True Detective (Temný případ). Jak to bylo se sledovaností jsme vám již řekli, nyní je čas spustit debatu o tom, jak se vám závěr seriálu líbil. Byl příběh uzavřen uspokojivým způsobem? Patří právem k nejlepším seriálům? Pokud jste zatím finále seriálu neviděli, tak si nekažte překvapení, následující odstavce ho totiž popisují i včetně spoilerů.

V závěru poslední epizody Form and Void jsme viděli, jak Rust (Matthew McConaughey) a Marty (Woody Harrelson) přežili, aby nám naservírovali diskuzi o světlu proti tmě a o smyslu vesmíru. Dočkali jsme se tedy poměrně filozofického závěru, i když spousta diváků čekala, že se dočkáme spíše tragického ukončení.

K tomuto tématu se vyjádřil i tvůrce Nic Pizzolatto: „Já jako vypravěč chci sledovat postavy a příběh. Jedna z těch nejjednodušších věcí by byla zabít jednoho nebo oba hlavní hrdiny. Měl jsem v hlavě i představu, která by byla ještě o něco záhadnější. Hrdinové by zmizeli neznámo kam a Gilbourgh s Papaniou by museli uklidit nepořádek a nikdo by nevěděl, co se stalo. Nebo použít něco nadpřirozeného. Myslím ale, že obojí by bylo moc snadné a popřelo by to realismus, který seriál celou dubu předkládal. Použitím nadpřirozena nebo zabitím postav by se sice docílilo emoční odezvy od publika, ale myslím, že by to příběhu neprospělo. Pro mě je zajímavější nechat tyto muže přežít, aby Cohle byl schopen uznat možnost milosti.“

Byla to chytrá volba nechat finále se skutečně procítěnou debatou o přítomnosti dcerky a lásky v okamžiku, kdy se člověk ocitne na pokraji smrti. Pro mnoho diváků jistě bylo zneklidňující, že spiknutí kolem Tuttleových kostelů zůstalo poněkud v pozadí a nebylo zcela vyřešeno. Ale i to byla součást plánu Pizzolatta, jak udržet show co nejvíc reálnou.

„Spiknutí bylo tam, kde nemuselo nutně být. Myslím, že by vyznělo trochu falešně, kdyby Hart a Cohle najednou vyřešili záhadu táhnoucí se padesát let, která vedla až k Errolu Childressovi, nebo kdyby dostali všechny muže v tom videu. Pro mě je důležité to, co si Cohle a Marty řeknou v závěru. Rusta trápí, že je nedostali všechny a Marty mu na to odpoví, že takhle to prostě je. Tohle není svět, kde se objasní vše. Jsou tady věci a kontexty, kterých se nikdy nebudeme moci dotknout.“

Teď však přichází velká otázka, o čem bude druhá série? I když zatím oficiálně nebyla potvrzena, tak nikdo nepochybuje o tom, že se tak brzy stane. Dokonce i Pizzolatto už si připravuje, o čem by příběh mohl být, a prozradil, že tentokrát by mohl být příběh celonárodní.

„Dobře, je na to sice ještě brzy, ale něco vám řeknu. Je to příběh o tvrdých ženách, zlých mužích a tajné okultní historii dopravního systému Spojených Států,“ uzavřel.


Jak se líbil závěr série vám? Jste s ním spokojeni nebo jste čekali něco jiného? Co říkáte na nástin druhé série?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Pajky
před 192 týdny
Já bych to viděl tak, že spíš uloví někoho, kdo aktuálně v žádném...
Illyria
před 192 týdny
To je pravda. Ale tak treba by to mohla byt dvojice muz+zena... :)
kacka.irena
před 190 týdny
Nebo dvě detektivky - to by bylo nové. Proč by ženské nemohly vést takto...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY