16. 3. 2014

Hej, SerialZoňáci, mám koukat na Believe?

Velký přehled letošních novinek pokračuje. Dnes si rozebereme, zda stojí za to věřit Believe.

Believe je nové drama, které v neděli odstartovalo na stanici NBC. Seriál běží od devíti večer, doplňovat ho bude novinka Crisis.

V neděli večer bude muset tato novinka obstát v konkurenci Resurrection (ABC), The Good Wife (CBS) a animovaného dokumentu Cosmos: A Spacetime Odyssey (Fox).

V naší tipovačce jdete vy, uživatelé, zcela proti proudu, když 61 procent z vás tipuje prodloužení. Všechny ostatní skupiny se přiklání ke zrušení.

Čemu teda máme věřit?

Believe je nadpřirozené drama, které se točí okolo desetileté dívky Bo. Ta má nadpřirozené schopnosti, mezi kterými nechybí levitace, telekineze, vidění budoucnosti atd. Jenže zatím úplně neví, jak tyto síly ovládat. Po Bo jde nejmenovaná organizace, která chce získat její moc. Poté, co jsou její adoptivní rodiče zavražděni, se dívky ujme Tate, který utekl z vězení. Společně se tato dvojka snaží skrývat před zloduchy a zároveň využívat moc Bo k pomáhání jiným lidem.

Čí to byl nápad a na koho se mám těšit?

Za seriálem stojí Alfonso Cuarón, který dříve režíroval Harryho Pottera a letos získal oscarovou sošku za Gravity. Výkonným producentem je J.J. Abrams.

Co se herců týče, tak Bo hraje teprve začínající herečka Johnny Sequoyah. Jejím ochráncem je Jake McLaughlin. Mezi ty dobré se počítají ještě Jamie Chung a Delroy Lindo. Zloduchem je Kyle MacLachlan.

Jména si k tvářím asi moc nepřiřadím, tak ukažte trailer.

Dobrá…

Proč mám Believe věřit?

Mezi Bo a Tatem to pěkně jiskří. Samozřejmě to nemyslím v nějakém zakázaném slova smyslu, mají mezi sebou prostě pěknou dynamiku. On nechce být její chůva, ale i tak se ji snaží chránit. A ona má občas takové hlášky, že zapomínáte, že je jí jen deset let.

Seriál má potenciál oslovit fanoušky různých žánrů, najdete tu stopy fantasy, akce, záhad i rodiných problémů.

Nějaké mínusy jsou?

Tak jistě. Za prvé, příběh není nikterak originální – dívka s mocí je v ohrožení, protože po ní jdou zloduši. I přesto, že za seriálem stojí velká jména, nebude vám připadat, že koukáte na něco extra, co byste nemohli najít jinde.

Pokud bude chtít Believe přežít, bude muset přestat být tak moc předvídatelný. I když pilot vyvolává pár otázek, je toho trošku málo a trošku pozdě. Je tu šance, že tou dobou, než se k nim dostanete, už vám to vlastně bude jedno.

S čím to můžu porovnat?

Takhle z fleku nás napadá Touch, kde je taky extra nadané dítě, i když narozdíl od Bo vůbec nemluví.

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

ragelly

Na pilot jsem koukala před třemi dny a dneska už skoro nevím, o čem byl, což asi není pro Believe úplně dobré znamení. Ale ne, neříkám, že to bylo špatné. Je to taková pohádka. Malá princezna, kterou ochraňuje statečný rytíř před zlým králem (Ze kterého se vyklubal její otec? Pochopila jsem to správně?) a jeho zabijáckou četou.

Hlavní hrdinka je až překvapivě sympatická. Asi je to tím, že to není typická klaďačka, ale má v sobě pořádný kus sarkasmu, který hojně využívá. Samozřejmě když se začne vztekat, vřískat a utíkat z autobusů jako rozmazlená fiflena, tak ztrácí body… Nikdo jiný mě upřímně nezaujal, ani postavy, ani jejich představitelé. Na tento seriál se podívám, ale jakmile dokoukám, tak na něj zapomenu. Půjde spíše o oddychovku, rozhodně ne o srdcovku.

Přemýšlím, čím ještě Believe může být zajímavý. Žádné skvělé herecké projevy zde nečekejte, stejně jako se tu neobjevují žádné tvůrčí nápady, ať už po obsahové stránce nebo v audiovizuálním zpracování. Myslím, že jde o typický výplňový seriál, který si odvysílá svých pár dílů a pak se ve vší nenápadnosti odporoučí. I když první rating nebyl úplně zlý. Tak uvidíme.

+ hrdinka většinou není na facku

- nevím, jestli příběh bude někam směřovat
- málo inovativní
- ostatní postavy nezaujmou

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Fruiko

No povím vám, to byl doják. Senga zachráněná, všichni prozřeli a jsou šťastní. I slzička by ukápla. Tak v čem je problém? V tom, že do všeho musí cpát děcka. Přechytřelá malá Hermiona trousí moudra kudy chodí a její bodyguard je tím otráven pravděpodobně asi tak jako vy. Nevím, kdo podobné náměty vymýšlí, ale nadpřirozené, případně akční drama nemůže dost dobře zahrnovat dítě v hlavní roli. Pokud to teda není Kick-Ass, což je pravděpodobně jediný projekt, kde spojení násilné akce a dětí vyšlo koukatelně.

Abych pravdu řekl, od Alfonsa Cuaróna jsem čekal něco lepšího než remake Touche s dívkou v hlavní roli. I když dětem se to asi líbilo (akční scény tak akorát se špetkou humoru), předpokládám ale, že to nebyla zrovna očekávaná cílovka. Celé to vypadá, jako by to někdo uvařil podle klasické hollywoodské kuchařky na správný americký blockbuster.

• roztomilá dívčinka v hlavní roli [splněno]
• černoch (klaďas) ve vedlejší roli [splněno]
• asiatka v další vedlejší roli [splněno]
• nezničetelná terminátorka (běloška) lámající vazy jen pohledem a přitom vážící padesát kilo i s postelí v roli padoucha [splněno]
• zlý bohatý běloch tahající v pozadí za nitky [splněno]

Co k tomu dodat? Asi jen to, že to v televizi moc fungovat nebude a diváci po počátečním nadšení rychle ubudou. Lépe by tomu slušel film, maximálně pak nějaká hodně krátká minisérie.

+ akční scény ujdou
+ jemný humor přimíchaný do některých scén

- „Touch“ linie s doktorem

Moje hodnocení pilotu: 70 %

Tak co, dáte Believe šanci dostat se do vašeho watchlistu? A pokud už jste viděli, jaké jsou vaše klady a zápory pilotu?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
Ragnarok8

Ragnarok8

Co si budeme nalhávat, celé je to klišé... někdy mi to připomínalo hru Bioshock: Infinite a jindy zase Touch...
hodně dávno
Hrus

Hrus

Z 2. dílu jsem docela zklamán. Hlavní hrdina Tate (kriminalnik) by měl byt zkušený co se týká nějakého...
hodně dávno
Yanek1

Yanek1

Tak jsem to odepsal. Celej seriál je o tom, jak hlavní hrdinové běhaj z místa na místo jak...
hodně dávno
Další články k tématu