Facebook Twitter E-mail
18. března 2014

Ascension: Nová minisérie pro Syfy

Stanice Syfy, která si od poslední minisérie dala velmi dlouhou pauzu (naposledy to byla v roce 2009 Alice), se nyní k tomuto formátu vrací. Na podzim plánuje premiéru projektu z pera Philipa Levense (Smallville), který kromě postu showrunnera zaujme i pozici výkonného producenta. Tento thriller má název Ascension a nese se v duchu Battlestar Galacticy a Downton Abbey.

Na začátku Studené války stovky mužů, žen a dětí opustily Zemi v raketoplánu a vydaly se na století dlouhou cestu. Téměř 50 let po zahájení jejich tajné mise s úmyslem kolonizovat nový svět je záhadně zavražděna mladá žena. Tato událost všechny vede ke zpochybňování povahy celé mise, zatímco se blíží k bodu, odkud není návratu.

Syfy je více než kdy jindy odhodlána přivést k životu epickou show. V této oblasti máme za sebou bohaté zkušenosti. Od Stevena Spielberga a jeho Taken přes řadu vysoce uznávaný minisérií, kterou zahájila Battlestar Galactica, až k originálnímu zpracování klasických pohádkových příběhů, jako je Alice a Tin Man. V souladu s touto skvělou tradicí jsme rádi, že můžeme ke konci tohoto roku přinést našim fanouškům vzrušující, provokativní a inteligentní událost,“ řekl prezident stanice David Howe.

Stejně, jako tomu bylo u Battlestar Galacticy, si stanice ponechává otevřená vrátka, aby se Ascension (v překladu doslova Nanebevstoupení) mohl potencionálně stát odrazovým můstkem pro plnohodnotný seriál.

David Howe a nový výkonný viceprezident Bill McGoldrick nedávno promluvili o plánech stanice, které zahrnují velké úsilí o návrat k minisériím a touhu zahájit novou „vesmírnou telenovelu“.

„Chceme mít ten nejlepší sci-fi kanál, jakým jen dokážeme být, a v některých ohledech to může znamenat návrat k více tradičnímu sci-fi a fantasy, protože fanoušci nám často říkají, že to je něco, co jsme opustili. Chystáme se tímto směrem zaměřit tak, jako jsme se nezaměřili posledních několik let,“ řekl Howe.

„Phil Levens vytvořil v příběhu odvážné a překvapivé zvraty. Zároveň jsme nadšeni, že se na tuto cestu můžeme vydat s našimi partnery UCP, Sea to Sky, Lionsgate, Jasonem a jeho Blumhouse Productions a také s Markem Sternem, který tento projekt vedl,“ řekl McGoldrick.

Universal Cable Productions a Lionsgate Television projekt spolufinancují. Celá minisérie vzniká v Montrealu ve studiích Sea To Sky Studios ve spolupráci s Blumhouse Productions. Exkluzivními producenty jsou kromě Levense a Jasona Bluma také Ivan Fecan, Tim Gamble a Brett Burlock.

Syfy plánuje premiéru šestihodinového Ascension na listopad a vysílat by se mělo až do prosince.


Zaujala vás „vesmírná telenovela“? Má tato myšlenka šanci na plohodnotný seriál?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa!
Dadulinka
Autorka přísahala všem bohům tohoto, jakožto přilehlých paralelních vesmírů, že nikdy plně nedospěje a alespoň kouskem duše zůstane navždy dítětem, které vidí svět v odlescích zlata z hrnce na konci duhy.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

zipacna
před 187 týdny
Když to nebude kravina jako Gravity, tak by to šlo. Jak pořád dokola píšu,...
ševča
před 186 týdny
Alice je úžasná minisérie. Snad jim to vyjde i s touhle.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY