Facebook Twitter E-mail
9. dubna 2014

Big Bang Theory a epizoda ke dni Star Wars

Partička ze seriálu The Big Bang Theory oslaví Star Wars den! Společně s týmem z Lucasfilm znovu vytvoří planetu Dagobah. V epizodě se objeví i Bob Newhart, který ztvární jednu z ikonických postav filmové série.

Speciálně pro tuto epizodu se tvůrci komedie spojili se skupinou techniků pro speciální efekty z Industrial Light & Magic. Společně znovu vytvořili planetu Dagobah, vzdálený svět plný bažin a lesů, který sloužil jako útočiště pro Yodu během jeho vyhnanství. Zajištěny jsou také některé rekvizity, takže se fanoušci dočkají například světelného meče. Odborníci z Lucasfilmu konzultovali s tvůrci epizodu a dohlíželi na produkci na ústředí v San Franciscu.

Epizoda The Proton Transmogrification je naplánovaná na 1. května, aby vzdala hold Star Wars dnu. Pro ty, kteří nejsou v obraze, Star Wars den každoročně připadá na 4. května. Tradiční pozdrav „May the fourth be with you“ odkazuje slovní hříčkou na oblíbenou hlášku ze Star Wars „May the Force be with you“. Fanoušci filmové série slaví tuto příležitost projekcemi spojenými se speciálními tématickými akcemi.

„Byli jsme osloveni lidmi z Lucasfilmu, abychom udělali něco speciálního, čím bychom oslavili Star Wars den, což bylo příjemné,“ prozradil Chuck Lorre a doplnil ho Steve Molaro: „Věděli jsme, že se vrátí Bob a když se nám ozval Lucasfilm, tak jsme si uvědomili, že je to skvělá příležitost, jak zkombinovat oba příběhy a přijít s něčím speciálním.“

Zatímco Lucasfilm konzultoval epizodu, nápad na znovuvytvoření planety Dagobah pochází z hlav tvůrců seriálu. „Byl to náš nápad,“ prozradil Molaro a doplnil: „Byli okamžitě nadšeni tím, co děláme, a rozhodli se nám pomoci se speciálními efekty. Bob má používat světelný meč a oni nám jeden skutečný poslali. Chtějí pomoci tomu, aby to vypadalo a znělo správně. Pro nás je to úžasný crossover.“ Jakou postavu přesně Newhart ztvární, je zatím drženo přísně pod poličkou. „S Chuckem jsme Bobovi zavolali, abychom mu řekli, nad čím přemýšlíme. A byl tím velmi nadšený,“ prozradil Molaro.

„Mluvil jsem o tom s Chuckem, Stevem a Billem Pradym. Oni mi představili Skrytou hrozbu (pravděpodobně spíš Impérium vrací úder – pozn. red.), takže vím jak to bude vypadat. Taky mi vysvětlili detaily o světelném meči a co bych s ním mohl udělat,“ prozradil Bob Newhart.

Eddie Pasuarello, guru ze společnosti Lucasfilm, byl konzultantem pro tuto epizodu a prohlásil, že to společnosti dávalo smysl: „My v ILM jsme pro ně dělali efekty velmi rádi. Spojení se dnem Star Wars se jevilo jako skvělá příležitost, takže jsme po ní skočili. Promluvili jsme si o tom, jak by to mohlo vypadat a když nám poslali fotky Dagobahu a světelného meče, tak jsme byli ohromeni. Odvedli úžasnou práci.“

Odkazy na Star Wars nejsou v této komedii nic překvapivého nebo nového, přesto tato epizoda díky všem dekoracím a neuvěřitelným detailům bude úplně něco jiného. Epizoda je tedy připravena a bude odvysílána 1. května.


Znáte Star Wars den? Těšíte se na epizodu? Máte rádi odkazy na Star Wars?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Pajky
Autor je místní článkař a občasný titulkář. Baví ho seriály a filmy všech žánrů. Pokud není zde, tráví čas nad sportovní rubrikou, případně pařením FMka.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Carljack
před 184 týdny
Tak na to se těším. Moc se mi líbila epizoda s PS4 vs. Xbox...a vůbec...
Dadulinka
před 184 týdny
Jeh! May the force be with you my young padawan! :)
lokot
před 184 týdny
Tak to vypadá zajímavě.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY