Facebook Twitter E-mail
15. dubna 2014

Skalpy - další DC Comics míří do televize

Skalpy (v originálu Scalped) je moderní „western“ říznutý noir kriminálkou z prostředí indiánské rezervace situované v jižní Dakotě. Pokud byste chtěli, dal by se částečně přirovnat k Banshee, Justified a těm pár částem Killingu, které se odehrávaly v indiánském kasinu.

Dashiell Zlý kůň je indián, který se po letech vrací do své rodné rezervace. Tady má nevyřešenou minulost a zadělává si na problémovou budoucnost. Padne však do oka místnímu bossovi, indiánskému mafiánovi, který ho zaměstná jako člena své policie. Dashiell má v podstatě skákat, jak indián píská. Asi by ho to docela štvalo, ale Dashiell má úkol. V závěrečné scéně prvního dílu jsme se dověděli, že je to agent FBI.

Zdroj: Dagon.cz

Komiks vycházel v Americe mezi lety 2007 až 2012 v naklada­telství DC pod dospěláckou „edicí“ Vertigo. Dílo od Jasona Aarona to dotáhlo na 60 sešitů a nedávno jsme měli šanci ho potkat i u nás. Na pokračování začal komiks „na zkoušku“ vycházet i v komiksovém magazínu Crew. Zkouška byla úspěšná a tak nakladatelství přislíbilo v budoucnosti zkusit vydat komiks již klasickou cestou.

Tolik ke komiksu, teď něco málo k té chystané seriálové adaptaci. Zálusk na seriál má WGN America. Ta pro nás seriálomaniky byla doposud neznámá. Ale vedení se rozhodlo posílit původní seriálovou tvorbu a tak se již 20. dubna můžeme těšit na jejich první původní seriál Salem.

Jen pro připomenutí. DC Comics má pro následující sezónu již pár želízek v ohni. Z jeho stránek vzejde spin-off Arrowa The Flash, pro stanici CW, která chystá od tohoto vydavatelství i seriál iZombie. Dále je ve hře Constantine na NBC a Gotham na FOXu, který už má svůj seriál jistý.


Líbí se vám komiksovotlevizní boom? A četli jste Skalpy?

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

inekafe
před 287 týdny
dočítal som to iba po "Banshee, Justified, The Killing", áno, prosím!...
La.Volpe
před 287 týdny
Přiznám se, že o tomhle komisku slyším poprvé. Ale kouknu, když je to...
majka147
před 176 týdny
Asi z toho nič nebude že ? Skoda tešila som sa

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY