Facebook Twitter E-mail
27. dubna 2014

Budoucnost médií s Powers na scéně

Pamatujete, jak jsme před lety psali, že si FX objednává superhrdinský pilot? Pokud ne, tak se nemáte zač stydět, protože už to je nějaký ten pátek. Mezitím FX nechala seriál „vyhnít“. První verze se totiž vedení moc nelíbila a ani následné přetočení pilotu moc slávy neudělalo, a tak se celý projekt uložil k ledu.

Ale i v televizní branži vládne globální oteplování a tak se projekt opět dostává na světlo světa podobně jako mamuti zamrzlí před staletími do ledovců. Tím, kdo ho vysekal z ledu, je Sony prostřednictvím své produkční společnosti Sony Pictures Television (aktuálně mají na krku například Community a Justified).

No jo, ale Sony přeci není televize, namítnete. To sice není, ale má za sebou pár zábavných vynálezů, jakými například byly dnes již mrtvý Walkman či doposud žijící PlayStation. A přesně o tom se mluví, když se zmíní seriál. Sony totiž plánuje, že seriál bude streamovat svým uživatelům přímo do jejich PlayStationů a nikam jinam. Jestli se dočkají všichni, nebo jen předplatitelé prémiových služeb PlayStation Plus je zatím ve hvězdách, ale ukazuje to plíživě nastupující trend, který má za cíl nabořit staré pořádky na televizním trhu. Však i Netflix, Hulu a Amazon za sebou mají první úspěchy na seriálovém poli a do budoucna se dá počítat s tím, že on-line vystrnadí staré televizní „offline“. Napovídá tomu i to, že Xbox plánuje úplně stejný typ distribuce se svým seriálovým Halo.

Otázka tedy není jestli se budeme v budoucnu koukat na televizi nebo dáme přednost streamovanému obsahu, ale spíš to, kolik budeme muset mít doma různých zařízení a platforem, abychom vůbec ke všem těm seriálům měli přístup.

Ale zpátky k seriálu. Jedná se o adaptaci komiksu Powers pojednávající o speciální policejní jednotce, která má na starosti zločiny superhrdinů. Sony plánuje natočit 10 (možná i více) epizod. Svou kvalitou mají dosahovat kabelovkové produkce, takže se máme na co těšit. Tedy pokud to budeme mít kde sledovat…


A co vy říkáte na nastupující trend streamovaného obsahu?

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
Fruiko
Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Carljack
před 186 týdny
Zajímavé, jako vlastník Playstationa se docela těším, jak to nakonec dopadne.
Salem
před 185 týdny
Walkman neni mrtvý jenom je z něj aplikace na telefon
ševča
před 143 týdny
Ta ale asi těžko jede na technologii walkmanu.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY